sobota, 28 stycznia 2023r.

Na szlaku ostatniego partyzanta RP

Autor: |

22 października, ze Świdnika wyruszy VII Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. Laluś. Jego celem jest nie tylko uczczenie zabitego przez SB ostatniego partyzanta Rzeczypospolitej, propagowanie patriotycznych wartości, popularyzacja spraw obronności kraju, ale także promocja aktywnych form wypoczynku.

Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 30-kilometrową trasę. W Świdniku przejdą ulicami: Hryniewicza, Racławicką i Kusocińskiego. Następnie kolumna skieruje się do Lasu Krępieckiego, potem odwiedzi Majdan Kozic Dolnych, Majdan Kozic Górnych, gdzie zginął „Laluś” oraz Piaski, gdzie go pochowano.

– Deklaracje udziału zgłosiło ponad 30 osób, nie tylko ze Świdnika, ale również z terenu Lubelszczyzny. Mamy też chętnych z dalszych zakątków Polski. Zapraszamy wszystkich, nie tylko osoby, które interesują się historią. Dla uczestników przygotowaliśmy pakiet startowy, składający się, między innymi, z pamiątkowej koszulki i długopisu – mówi komendant marszu, Michał Kamela ze Stowarzyszenia Zwykłego Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. Laluś, które jest organizatorem wydarzenia.

Wypełnioną kartę zgłoszenia (dostępna jest na VII Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. “Laluś” | Facebook) należy przesłać na adres mail: marszszlakiemlalusia@gmail.com albo dostarczyć bezpośrednio na sobotni marsz. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców.

aw

Harmonogram Marszu:
07.00 – Msza Św. w intencji Józefa Franczaka „Lalusia” i innych żołnierzy II konspiracji
07.30 – Zbiórka uczestników Marszu przy kościele NMP Matki Kościoła, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 32 w Świdniku
ok. 08.00 – Wymarsz na trasę
ok. 09.00 – Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku w Lesie Krępieckim
ok. 11.00 – Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscu zamordowania Józefa Franczaka „Lalusia” w Majdanie Kozic Górnych
ok. 12.00 – Przerwa na poczęstunek dla uczestników Marszu
ok. 16.00 – Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie i przy pomniku Józefa Franczaka w Piaskach
ok. 16.30 – Meta Marszu i poczęstunek, wręczenie uczestnikom Marszu odznak za trzykrotny udział, wręczenie pamiątkowych medali tym, którzy po raz piąty uczestniczyli w Marszu
ok. 19.00 – Zakończenie VII Marszu Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś”
Organizator uprzedza, że program może ulec niewielkim zmianom.

Artykuł przeczytano 564 razy

Last modified: 20 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?