piątek, 23 lutego 2024r.

Na rowerze do Lublina

Autor: |

Droga, pozwalająca pracownikom, uczniom czy też pasjonatom dwóch kółek ze Świdnika oraz stolicy województwa bezpieczne i szybko podróżować między miastami. Cykliści już od kilku lat dopytywali o możliwość wybudowania ścieżki rowerowej, która połączyłaby oba miasta. Władze Świdnika ogłosiły przetarg na jej zaprojektowanie.

Nowa infrastruktura rowerowa ma liczyć 1,8 km. Będzie przebiegała aleją Jana Pawła II, następnie w bezpieczny sposób pod wiaduktem drogi szybkiego ruchu S17 i połączy się z ul. Brzegową, skąd rowerzyści pojadą w kierunku Lublina. 

– Słyszymy na ten temat wiele pozytywnych wypowiedzi. Świdnik ma ścieżki rowerowe przy drogach dojazdowych w kierunku Krępca czy ul. Kusocińskiego, brakowało jednak takich, które pozwoliłyby na bezpieczny dojazd do Lublina. Teraz będzie miał dwie, tę wzdłuż al. Jana Pawła II i drugą, wzdłuż ul. Dworcowej, na której budowę przetarg ogłosiło Starostwo Powiatowe – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. 

Przetarg, który prowadzi obecnie miasto dotyczy dokumentacji projektowej i pozyskania niezbędnych pozwoleń. Na oferty pracownicy urzędu czekają do 20 marca. Zwycięży firma, która przygotuje najkorzystniejszą. Wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację zadania.

–  W przyszłym roku planujemy złożyć wniosek w celu uzyskania zewnętrznego wsparcia finansowego dla realizacji inwestycji. Przy okazji tego postępowania chcemy również wykonać analizę dotyczącą tego, jak poprawić warunki ruchu na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z al. Lotników Polskich. Al. Jana Pawła II to bardzo ruchliwy odcinek, na którym często robią się korki. W przyszłości chcemy rozwiązać ten problem, dlatego warto wiedzieć, czy lepiej sprawdzi się w tym miejscu poszerzenie drogi o kolejny pas ruchu, czy może przebudowa ronda – wyjaśnia M. Dmowski. 

  af

Artykuł przeczytano 928 razy

Last modified: 17 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »