środa, 19 czerwca 2024r.

Na patriotyczną nutę

Autor: |

Występy chóru męskiego Arion pod batutą Magdaleny Celińskiej oraz Zespołu Tańca Ludowego Leszczyniacy, prowadzonego przez Beatę i Lecha Leszczyńskich, to zawsze gwarancja niezwykłych wzruszeń dla słuchaczy i widzów. Tak też było podczas dzisiejszego koncertu, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury.

W programie przygotowanym przez chór znalazły się utwory: „Tak od lat”, „Szara piechota”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Serce w plecaku”, „O ziemio ojców”, „Warszawianka 1831” i „Bywaj dziewczę zdrowe”. Panowie zaprezentowali również pieśni związane z rocznicami bitew pod Osuchami i Monte Cassino oraz Powstaniem Warszawskim: „Podkowiacy”, „Marsz Karpackiej Brygady” i „Warszawskie dzieci”. Piosenka „Hej dziewczyno” zabrzmiała we wspólnym wykonaniu Arionu i pań z Chóru Św. Kingi. Śpiewakom na akordeonie akompaniował chórzysta Wiesław Zawadzki. Występy wokalne przeplatane były pokazami „Leszczyniaków”. W ich wykonaniu obejrzeliśmy poloneza A-dur Fryderyka Chopina, krakowiaka w opracowaniu Lecha Leszczyńskiego oraz mazura do muzyki Stanisława Moniuszki.
Scenariusz koncertu przygotował Eugeniusz Hyz, prezes Towarzystwa Śpiewaczego Arion, a spotkanie poprowadziła Beata Leszczyńska.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 2748 razy

Last modified: 17 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content