piątek, 01 marca 2024r.

Na basenach praca wre

Autor: |

Elewacja i niecki basenów są już prawie skończone. Gotowy jest dach nad pływalnią, dostarczono też zjeżdżalnie w żółto – niebieskich barwach. Trwają prace przy boiskach zewnętrznych. Budowa Parku Avia przy ulicy Fabrycznej, czyli kompleksu basenów wraz z towarzyszącą infrastrukturą, idzie pełną parą.

– Prace przy Parku Avia prowadzone są zgodnie z harmonogramem – informuje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, budowa kompleksu rekreacyjno – sportowego przy ul. Fabrycznej zostanie zakończona w lutym przyszłego roku. Taki termin przewiduje umowa podpisana z głównym wykonawcą inwestycji, firmą Warbud S.A.

Mieszkańcy dostaną do dyspozycji krytą pływalnię (o wymiarach 25×12 metrów, dopuszczoną do rozgrywania zawodów pływackich na 6 torach) oraz baseny “pod chmurką” z wydzielonymi częściami dla młodszych i starszych użytkowników. Amatorzy wodnych zabaw skorzystają z trzech zjeżdżalni zewnętrznych oraz jednej wewnętrznej. Powstaną również sauny i pięć boisk zewnętrznych m.in. do siatkówki plażowej.

Teraz na placu budowy działa kilka ekip. Część robotników zajmuje się m.in. dokończeniem spawania niecek basenowych, urządzeniem szatni, układaniem płytek dookoła basenu.
– Trwają ostatnie prace przy elewacji, dach nad basenami jest już położony. Niedługo będą montowane zjeżdżalnie w żółto-niebieskich barwach Avii Świdnik. Pracownicy korytują teren pod boiska zewnętrzne i robią parkingi oraz podjazd do obiektu – wylicza M. Dmowski.

Wkrótce przyłączami zajmie się Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Budowa basenów to nie wszystko. W przyszłym tygodniu ma się odbyć przetarg ustny (licytacja) na wynajem trzech lokali na terenie Parku Avia. Jeden z nich będzie na pewno przeznaczony na gastronomię, w pozostałych mogą się ulokować np. klub fitness czy siłownia. Kompleks sportowo – rekreacyjny będzie kosztował ponad 50 mln zł. Obok basenów władze miasta urządzą zielony park pełen atrakcji i miejsc do odpoczynku.

Park Avia znalazł się również wśród 30 wyróżnionych inwestycji w prestiżowym konkursie Portalu Samorządowego „Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019”.

Artykuł przeczytano 1398 razy

Last modified: 23 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »