niedziela, 19 maja 2024r.

Na basen z Delfinkami

Autor: |

380 uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych weźmie udział w nauce pływania oraz spotkaniach z ratownikiem, który przybliży zasady bezpiecznego przebywania w wodzie. Zajęcia zostaną zrealizowane w ramach projektu „Świdnickie Delfinki V”, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
– Bezpłatna nauka pływania, na którą zapraszamy już po raz piąty, skierowana jest do dzieci klas I-III. Stworzymy 45 grup. Dla każdej przewidziano 20 godzin, prowadzonych według programu opracowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – wyjaśnia Karol Łukasik z Urzędu Miasta.
Zaplanowano trzy cykle spotkań: 1.03.-15.06., 16.06.-7.07. oraz 14.09.-7.12. Nabór do programu prowadzony będzie w szkołach. Koszt projektu to 56 680 zł, z czego 26 840 zł pochodzi z ministerialnego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.
Dzieci ze szkół podstawowych mogą również liczyć na zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Ich organizacji podejmie się Stowarzyszenie Działań Społecznych „Skrzydła”, które uzyskało 30 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
– Głównym celem tych zajęć jest aktywizacja uczniów, profilaktyka wad postawy, a także włączenie jak największej grupy najmłodszych mieszkańców do regularnej aktywności fizycznej – dodaje K. Łukasik. – Sportowe spotkania będą zawierały również elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, realizowanej w formie odpowiadającej wiekowi i możliwościom psychoruchowym uczestników.
ow

 

Artykuł przeczytano 1366 razy

Last modified: 1 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content