poniedziałek, 10 maja 2021r.

Mur,ale historia Wojska Polskiego

Autor: |

To propozycja, którą Ministerstwo Obrony Narodowej kieruje, między innymi, do organizacji pozarządowych, stowarzyszeń oraz spółdzielni socjalnych. Zadaniem chętnych będzie stworzenie muralu, przedstawiającego polskie wojska, od średniowiecza po współczesność.

Mural w twojej okolicy może opowiadać o bohaterstwie, sile i odwadze naszych żołnierzy, dawniej i dziś. Ministerstwo Obrony Narodowej, w 22. rocznicę wejścia Polski do NATO, ogłosiło konkurs dotacyjny pod hasłem „Mur,ale historia wojska polskiego”. Dzięki niemu można otrzymać dofinansowanie na działania patriotyczno-edukacyjne i mural – czytamy na stronie MON.

Dzieło ma mieć nie mniej niż 3 metry szerokości i 3 metry wysokości, powinno zostać wykonane techniką zapewniającą 5-letnią trwałość i odporność na zmywanie (wymagany jest również dokument potwierdzający, że wnioskodawca ma prawo, przez co najmniej 5 lat, do korzystania z powierzchni, na której mural powstaje). Jego tematem mogą być wydarzenia lub postaci, które miały bezpośredni wpływ na kształtowanie państwa polskiego i walkę o suwerenność Ojczyzny. Mural może przedstawiać ważne dokonania Sił Zbrojnych RP i żołnierskich pokoleń, ale również lokalnych bohaterów walk o niepodległość czy współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego. Miejsce w przestrzeni publicznej musi być godne dla upamiętnienia chlubnych tradycji wojskowych naszego kraju. Na muralu powinno być widoczne logo Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wnioski należy składać do 30 kwietnia, przesyłając je na adres:  Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Al. Niepodległości 2018, 00-911 Warszawa.

Realizacja zadań, na które należy przeznaczyć minimum 10% wkładu własnego, planowana jest od 21 czerwca do 30 listopada.
Szczegóły konkursu i dofinansowania dostępne są na stronie www.gov.pl/web/obrona-narodowa/otwarty-konkurs-ofert-nr-ew-052021wddekid.

aw, fot. kadr z filmu wwww.gov.pl

Artykuł przeczytano 308 razy

Last modified: 7 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?