czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Moda na odblaski

Autor: |

Ta moda nigdy nie powinna przeminąć, o czym przypomnieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, prezentując fantastyczne stroje …odblaskowe. Zwrócili uwagę na konieczność noszenia takich akcesoriów, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, ale też wzięli udział w eliminacjach szkolnych do konkursu powiatowego „Moda na odblaski”, którego organizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Świdniku.

W piątkowy poranek na wybieg wyszło prawie 20 modelek i modeli. Ich stroje podziwiali koledzy i koleżanki, dyrekcja i nauczyciele „Piątki”, a także nadkomisarz Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku, zaś oceniało jury złożone z uczennic SP nr 5. Wybór najlepszych strojów był niełatwy, bo ich autorzy wykazali się niezwykłą kreatywnością.

„Piątkę” w etapie powiatowym, który odbędzie się 24 stycznia w KPP w Świdniku, reprezentować będą: I miejsce Róża Adamczyk (kl. 5e), II miejsce Maksymilian Musiatewicz (kl. 6c), III miejsce Gabriela Nizioł (kl. 4b), IV miejsce Tymoteusz Berbeć (kl. 6a).

– Chcieliśmy, aby uczniowie pokazali, że noszenie odblasków jest ważne, a przy okazji, żeby była to też dla nich dobra zabawa. Bezpieczeństwo to coś, do czego można podchodzić z uśmiechem. Dzisiejsze stylizacje były fantastyczne i gratuluję ich autorom. W środę, w komendzie zaprezentuje się 8 grup ze szkół podstawowych powiatu świdnickiego – wyjaśniała nadkomisarz Magdalena Szczepanowska.

Organizatorką szkolnej „Mody na odblaski” była Aleksandra Marchlewska, we współpracy z Agnieszką Dacką i Aleksandrą Wołodźko.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 274 razy

Last modified: 21 stycznia, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content