poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Młodzi ratownicy w akcji

Autor: |

W Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się II Powiatowe Zawody w Ratownictwie Przedmedycznym klas VII. Wzięły w nich udział drużyny ze wszystkich szkół podstawowych ze Świdnika oraz placówek z Mełgwi, Krępca i Krzesimowa.

Pomysłodawcą i reżyserem wydarzenia był świdniczanin, Grzegorz Bereza, zawodowy ratownik medyczny. Zawody pomogli znakomicie i pomysłowo przeprowadzić studenci i członkowie Studenckiego Koła Naukowego Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Na początku uczestnicy konkursu zmierzyli się z pisemnym testem z edukacji dla bezpieczeństwa. Następnie, w czteroosobowych zespołach, „pomagali ofiarom dramatycznych wypadków losowych”: mężczyźnie i dziecku poparzonym w wyniku pożaru, ojcu po ucięciu palca w trakcie koszenia trawy oraz kobiecie, która straciła przytomność i przestała oddychać.

Wszystkie konkurencje wzbudziły wielkie emocje i wyzwoliły energię oraz pomysłowość. Również widzowie byli poruszeni. Taki był cel zawodów: gra i zabawa uświadamiająca, jak trudną, ważną i odpowiedzialną pracę wykonują ratownicy medyczni.

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły nr 7 w Świdniku, drugie miejsce zajęła ekipa z Mełgwi, a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły nr 5 ze Świdnika.

ow, fot. SP nr 3

Artykuł przeczytano 733 razy

Last modified: 13 czerwca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »