wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Mieszkania Plus – nabór start

Autor: |

Dzisiaj, równo w południe, ruszyło przyjmowanie wniosków na lokale w ramach programu Mieszkanie Plus. Tuż przed startem naboru na placu budowy odbyła się konferencja prasowa. Po niej można było obejrzeć pierwsze, gotowe już mieszkania. 

Jesienią 2019 roku przy ul. Grota – Roweckiego zostały wbite pierwsze łopaty pod budowę dwóch bloków w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Po półtorej roku budynki stoją, część lokali zostało już wykończonych. Równo w południe wystartował generator wniosków (https://wnioski.mdr.pl/swidnik/). Dokumenty można złożyć wyłącznie za jego pośrednictwem.

– Dzisiaj rozpoczął się nabór na 108 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. W ofercie są lokale od M1 do M4. Mamy nadzieję, że będą się cieszyły popularnością – mówiła Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

Na konferencję przyjechał również Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, który w chwili rozpoczęcia świdnickiej inwestycji odpowiadał za program Mieszkanie Plus.

–  Im więcej lokali na wynajem, tym lepiej dla rozwoju gospodarczego i dla rynku pracy w Polsce. Dodatkowo rodziny, które zamieszkają w Świdniku, będą mogły skorzystać z rządowych dopłat. Znamy ceny mieszkań komercyjnych o podobnym standardzie, które powstają tuż obok. Warto sobie wszystko na spokojnie policzyć i sprawdzić, które rozwiązanie bardziej nam odpowiada. Natomiast jestem przekonany, że dla wielu rodzin właśnie Mieszkanie Plus będzie tym najlepszym wyborem – mówił A. Soboń.

Udział w powstaniu bloków z rządowego programu ma również miasto. Ratusz przekazał działkę, na której powstaje osiedle. Podpisał również z PFR Nieruchomości umowę, dzięki której rodziny wynajmujące mieszkania będą mogły liczyć na dopłaty do czynszu.

– Program Mieszkanie Plus stanowi ubogacenie oferty lokali w naszym mieście. Dotąd brakowało segmentu, który obejmowałby mieszkania na wynajem, ale również z opcją dojścia do własności. Ogromną zaletą tego programu jest duża swoboda dysponowaniem lokalem i wyboru zasad, na jakich chcemy z niego korzystać – tłumaczył burmistrz Waldemar Jakson.

W tej chwili inwestycja przy ul. Grota – Roweckiego jest już niemal na finiszu. – Całkiem niedawno spotykaliśmy się tutaj, rozpoczynając budowę. Dzisiaj jesteśmy na ostatniej prostej. Mimo epidemii, która cały czas nam towarzyszy, udało się ją zrealizować zgodnie z harmonogramem – mówił Adam Polak, prezes firmy API.

Mieszkania mają być gotowe jesienią. Lokatorzy otrzymają do nich klucze w czwartym kwartale tego roku. Świdnickie mieszkania są wykańczane „pod klucz”. Mają położone podłogi, glazurę, terakotę, biały montaż w łazience, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne oraz pomalowane na biało ściany. Dzisiaj można było obejrzeć cztery gotowe już lokale.

Jak wygląda nabór?

Pierwszym etapem jest złożenie wniosku za pośrednictwem generatora. Zainteresowani mają na to czas do 15 kwietnia. Oprócz podania swoich danych, będą musieli zaznaczyć, które kryteria społeczne, ustalone przez miasto, spełniają.

Wśród nich są, między innymi posiadanie książeczki mieszkaniowej, odpowiedniego wieku (do 35 lat lub ponad 65 lat), mieszkanie na terenie Świdnika i rozliczanie się „na miejscu” z podatku. Od razu można również wydrukować załączniki potwierdzające spełnienie zaznaczonych kryteriów. Na dostarczenie ich do Urzędu Miasta każdy ma 14 dni od chwili złożenia wniosku.

W drugim etapie weryfikacją zdolności czynszowej chętnych zajmie się PFR Nieruchomości. Dodatkowo każdy starający się o mieszkanie oraz osoby dorosłe wchodzące w skład gospodarstwa domowego, zostaną sprawdzone w BIG InfoMonitor oraz KRD Biuro Informacji Gospodarczej.

Po zakończeniu całej procedury powstanie lista osób, które będą mogły podpisać umowę na wynajem mieszkań.

Więcej informacji:

www.nieruchomosci.pfr.pl

www.mplus.pl

www.swidnik.mdr.pl

« 1 z 2 »

Artykuł przeczytano 776 razy

Last modified: 15 marca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?