sobota, 27 lutego 2021r.

Mieli przerwę na czytanie

Autor: |

Szkoła Podstawowa nr 3 wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Zaangażowali się w nią zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W sumie po lekturę sięgnęło 260 osób.

Celem akcji, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, jest promocja czytelnictwa, integracja środowiska lokalnego, a przede wszystkim pokazanie uczniom, że czytanie to ciekawa forma spędzania wolnego czasu oraz że po lekturę można sięgnąć zawsze i wszędzie.

Zgłoszona placówka zobowiązana była do przeprowadzenia akcji na terenie całej szkoły, na wszystkich  przerwach międzylekcyjnych w jednym wybranym przez siebie dniu między 1-31 października. Szkoła Podstawowa nr 3 zaplanowała ją w przedostatni dzień miesiąca.

Najmłodsze dzieci czytały swoje ulubione książki na wszystkich przerwach. Wybierali takie pozycje, jak „Gang Fajniaków”, „Kosmos”, „Pachnące opowieści”, „Świat baśni” czy ”Nasza przyroda”. Po lekturę sięgnęli też uczniowie przebywający w świetlicy. W książkowym kąciku można było znaleźć bajki, encyklopedie zwierząt, wiersze oraz opowiadania znanych i lubianych autorów literatury dziecięcej. Zaproszenie do czytania przyjęli również nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Mimo zdalnego nauczania do akcji przyłączyli się też uczniowie klas 7b, 7d i 8b, którzy tego dnia przerwy online spędzili na czytaniu. Na dużej przerwie członkowie Klubu Książki Narnia, prowadzonego przez Bożenę Milanowską i Małgorzatę Klej ze szkolnej biblioteki, prezentowali online fragmenty „Małego księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry oraz „Babcię Rabuś” i „Małego miliardera” Davida Walliamsa.

– Były to przerwy zupełnie inne od wszystkich. Na pewno mniej gwarne, a pełne zaczytanych uczniów. Akcja „Przerwa na czytanie” skupiła w naszej szkole 260 uczestników. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli czynny udział w akcji i mam nadzieję, że czytanie pozostanie z nami na przerwach – napisała na Facebooku „Trójki” Beata Fidecka, wicedyrektor SP nr 3.

ow, fot. SP nr 3

Artykuł przeczytano 607 razy

Last modified: 8 listopada, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?