środa, 24 kwietnia 2024r.

LOT-em do Warszawy

Autor: |

Od 27 października Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią cztery dodatkowe połączenia Świdnika z lotniskiem Chopina. Samolot będzie przylatywał do Portu Lotniczego Lublin w późnych godzinach wieczornych, by na drugi dzień, wczesnym rankiem, wrócić do Warszawy.

Godziny rejsów zostały zaplanowa­ne tak, by pasażerowie mogli zdą­żyć na samoloty startujące z Okęcia dalej, do Europy, bądź za ocean, i żeby przesiąść się na samolot do Świdnika, po powrocie ze świata. W ten sposób lecący przez stolicę uzyskują 26 nowych możliwości po­łączeń, wracający aż 32.

Propozycja LOT-u wydaje się trafio­na, biorąc pod uwagę, że dotych­czasowe rejsy, których jest obec­nie 7, odbywają się w środku dnia, uniemożliwiając podróżującym skorzystanie z przesiadki na wielu popularnych kierunkach, głównie w Europie. Trzeba przy tym podkreślić, że większość pasażerów traktuje Warszawę właśnie jako port prze­siadkowy.

Historia połączenia z Okęciem się­ga 2014 roku. Przez kilka miesięcy obsługiwał ją Eurolot, spółka córka narodowego przewoźnika. Po kilku miesiącach jednak je skasowano.

LOT wrócił do Świdnika we wrze­śniu 2018 roku, tym razem bardziej udanie. Początkowa liczba 5 rejsów, została zwiększona do 7.

Przyzwyczajeni do Chopina

Pasażerowie zdają się być coraz bar­dziej przyzwyczajeni do możliwości znalezienia się w Warszawie za po­średnictwem samolotu. Świadczy o tym rosnąca liczba korzystających z niego osób, a przede wszystkim wzrastające zapełnienie samolo­tów. O ile we wrześniu 2018 r. wy­nosiło ono 49 proc, to w czerwcu 2019r., 73 proc. Trzeba dodać, że trasę obsługują już nie tylko Bom­bardiery Dash-8, ale również Em­braery i Boeingi 737.

Z lotów do Warszawy skorzystało we wrześniu ubiegłego roku 1521 osób. W czerwcu bieżącego – 3427.Od końca października LOT zaofe­ruje podróżnym 37,8 tys. foteli, czyli o 120 proc. więcej niż w sezonie zi­mowym 2018 -19.

Artykuł przeczytano 1247 razy

Last modified: 23 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content