czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Liczy się każda kropla

Autor: |

1 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku akcja Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik. Zgłosiło się 16 osób, krew oddało 13.

– Pozyskaliśmy ponad 5 litrów krwi. Liczy się każda jej kropla, więc jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w grudniową zbiórkę. W tym roku zorganizowaliśmy ich aż 20 – wyjaśnia Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

Bilans tegorocznych działań HDK-PCK  to 550 osób, które zgłosiły się do udziału w akcjach oraz 390 osób, które oddały 175,5 litra bezcennego płynu. Poza tym ponad 300 świdnickich krwiodawców odpowiedziało na apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, oddając tam prawie 140 litrów krwi. W sumie 700 naszych krwiodawców oddało 315 litrów krwi.

W tym roku klub świętował również 50-lecie działalności, a jej podsumowanie w liczbach to 21 tys. litrów krwi pozyskanej od blisko 48500 osób.

– W imieniu zarządu dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą walkę o życie w mijającym roku: krwiodawcom, władzom miasta, powiatu i PZL-Świdnik, dyrekcjom szkół  średnich w mieście i powiecie, służbom mundurowym, a także wszystkim ludziom dobrej woli.  Życzymy zdrowych, wesołych Świąt oraz zdrowia, szczęścia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku – mówi A. Słotwiński.

aw

Artykuł przeczytano 247 razy

Last modified: 21 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content