środa, 19 czerwca 2024r.

Lekcja o Afryce

Autor: |

Wyprawa do Afryki bez wychodzenia ze szkolnej sali? To możliwe! Beata Mojsym, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3, zaprosiła dziś uczniów z klasy 2b do wzięcia udziału w niezwykłej lekcji.

Wśród lektur omówionych przez drugoklasistów znalazła się książka pt. „Afryka Kazika”, autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Dziś uczniowie mogli dotknąć, poczuć, a także posmakować tego, o czym przeczytali.

– Mam nadzieję, że fragment mojej wyprawy do Kenii was zaciekawi. Przywiozłam dużo interesujących rzeczy, a wśród nich są między innymi stroje, suknie i perfumy, a także smakołyki – mówiła B. Mojsym.

Afryka to kontynent kontrastów. Są miejsca bardzo zielone, gdzie życie jest znacznie łatwiejsze – zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Z drugiej jednak strony, na wielu terenach panuje susza, a warunki do życia są znacznie utrudnione.

Spotkanie rozpoczęło się od projekcji krótkiego filmu przedstawiającego życie w Kenii. To był dopiero początek afrykańskiej przygody – wśród zaplanowanych na dziś atrakcji znalazły się również: oglądanie pamiątek i przedmiotów charakterystycznych dla tych terenów, degustacja suszonych daktyli i herbaty bananowej, przymierzenie strojów oraz przygotowanie maski – na wzór kolorowej tradycyjnej maski afrykańskiej.

« z 2 »

Artykuł przeczytano 112 razy

Last modified: 29 maja, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content