poniedziałek, 15 sierpnia 2022r.

Lato z książką

Autor: |

O tym, że czytanie ma na nas pozytywny wpływ, wie chyba każdy. Z książkami warto zaprzyjaźnić się już w młodości, by potem przez całe życie móc tę relację pogłębiać. Czytanie poprawia pamięć, redukuje stres, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Poszerza słownictwo i poprawia skupienie.

Długo można wymieniać wartości czytania. By zachęcić najmłodszych do docenienia świata książek, filia nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej zaprasza dzieci i młodzież do wspólnej, wakacyjnej zabawy z nagrodami. Zadanie jest proste: wystarczy czytać książki!

– Zachęcamy do włączenia się w akcję polegającą na aktywnym czytaniu. Zapraszamy do naszej placówki, mieszczącej się przy ul. Kosynierów 6 w celu odebrania karty uczestnika. Następnie wystarczy jedynie regularne odwiedzanie biblioteki i wypożyczanie książek. Czasami pojawi się również ciekawe zadanie do wykonania – mówi Magdalena Antończak, kierownik filii nr 3.

Czytanie książek połączone z zadaniami przygotowanymi przez bibliotekę będzie upoważniało do otrzymania naklejek. By odebrać upominek trzeba będzie zebrać minimum 6 nalepek. Rozstrzygnięcie zabawy zaplanowano na wrzesień.

Akcja trwa do 31 sierpnia i skierowana jest do dzieci i młodzieży do 15. roku życia. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie karty bibliotecznej wystawionej na swoje imię i nazwisko oraz dostarczenie zgody na udział w zabawie podpisanej przez rodziców.

Regulamin i szczegółowe informacje znajdują się na stronie Akcja „Lato z książką” w Filii nr 3 – Aktualności – Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku (bibliotekaswidnik.pl)

Artykuł przeczytano 256 razy

Last modified: 21 lipca, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »