poniedziałek, 20 maja 2024r.

Kolejne drogi na liście

Autor: |

Od wiosny nową metodą utwardzono już kilkanaście gruntówek. W tym tygodniu, po krótkiej przerwie, ekipy PK Pegimek rozpoczęły prace na kolejnych drogach.

Kilka miesięcy temu Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek przejęło utrzymanie miejskich dróg gruntowych. Prowadzone w tym roku prace miały dać trwalsze efekty, bo władze firmy postanowiły zmienić metodę utwardzania ulic bez asfaltowej nawierzchni.
– Dziury w drodze najpierw uzupełniane są ręcznie destruktem asfaltowym. Później jedzie wał i równiarka. Dopiero na tak przygotowane podłoże układamy kruszywo drogowe, które potem jest wałowane. To gwarantuje zupełnie nową jakość i efekt na kilka lat, a nie kilka miesięcy – tłumaczył Jerzy Irsak, prezes PK Pegimek.

Nowe podejście

Zmieniło się również kryterium wyboru dróg, na których prace miały być wykonane w pierwszej kolejności. Od wiosny wszystko zależy od ilości mieszkańców konkretnej ulicy. Ekipy PK Pegimek pojawiły się więc na początku na ul. Wiejskiej (111 mieszkańców) i Drewnianej (143 mieszkańców). Później przeniosły się na ul. Działkowca (101 mieszkańców). W dalszej kolejności na liście znalazły się m.in. ulice: Rumiankowa, Deotymy, Bękitna, Skolimowskiej, Serdeczna czy Sympatyczna.

Po zakończeniu pierwszego etapu, ekipy PK Pegimek zajęły się innymi pracami prowadzonymi przez Przedsiębiorstwo. Ich zniknięcie z gruntówek nie uszło uwadze świdniczan.
– W planach miała być też m.in. ulica Widokowa. Mijają kolejne tygodnie i nic się na niej nie zmienia – mówili mieszkańcy.

Przedstawiciele ratusza uspakajali, że zaplanowane jest utwardzanie kolejnych gruntówek.
– W tym tygodniu PK Pegimek znowu rozpocznie prace na drogach – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – W pierwszej kolejności utwardzi niewielki odcinek ul. Wiejskiej, Jaśminowej, al. NSZZ „Solidarność” od Kusocińskiego do lasu i kolejny fragment do ul. Wyszyńskiego. Później ekipy przeniosą się na ul. Sosnową, Widokową, odcinek ul. Czecha – wylicza M. Dmowski.

Na tym prace się nie zakończą. Docelowo utwardzanie nową metodą mają przejść wszystkie drogi gruntowe na terenie miasta.

Artykuł przeczytano 1823 razy

Last modified: 9 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content