wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Kibicujmy naszym siatkarkom

Autor: |

Przez cztery dni, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 odbywać się będą ćwierćfinały mistrzostw Polski kadetek w siatkówce. Oprócz gospodarzy – MKS Avia, zobaczymy w nich jeszcze pięć zespołów, z różnych zakątków naszego kraju. Po cichu mówi się jednak, że to świdniczanki są faworytkami rywalizacji. Impreza rozpocznie się w czwartek, 7 marca.

Podopieczne Renaty Łapy znalazły się na tym etapie zmagań dzięki wygraniu ligi wojewódzkiej. Teraz czeka je zdecydowanie trudniejsze zadanie. Turniej rozpocznie się od rozgrywek grupowych. Avia będzie mierzyć się z WTS KDBS Bank Włocławek i UKS Lider Konstantynów Łódzki. W drugim zestawieniu zagrają ze sobą: MKS SA Dąbrowa Górnicza, UKS Ares Nowa Sól oraz MKS Polonia Świdnica. Po dwie najlepsze ekipy awansują do kolejnej rundy. W niej każdy zmierzy się z każdym, a zespoły z miejsc 1 i 2 otrzymają promocję do półfinałów mistrzostw Polski.

– Wysoko oceniam nasze szanse na awans do dalszych gier – mówi Renata Łapa, trener MKS Avia. – Oprócz tego, że mamy dobry zespół, wzmocni nas Zuzanna Bielak, która uczy się na co dzień w SMS Spała. Warto też dodać, że nasz zespół jest młodszy od swoich rywalek. Normalnie powinny występować w nim siatkarki z rocznika 2002, a u nas mamy zawodniczki z 2003, nawet 2005. Wierzę jednak, że sobie poradzą.

Jeśli świdniczankom uda się wywalczyć awans, na zmagania w półfinale będą musiały poczekać do ostatnich dni marca. Podobną drogą idą także młodziczki MKS Avia, które w weekend kończą rywalizację w lidze wojewódzkiej, w której mają już zapewnione pierwsze miejsce. Jeden z ćwierćfinałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej także odbędzie się w naszym mieście (22-24 marca).

tf

 

Artykuł przeczytano 2205 razy

Last modified: 28 lutego, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content