sobota, 24 lutego 2024r.

Karta ze zniżką dla seniora

Autor: |

W Świdniku zainaugurowano program „Ogólnopolska Karta Seniora”. W spotkaniu, które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury, wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Rady Miasta, stowarzyszeń senioralnych oraz firm działających w Świdniku.

Inicjatorem wprowadzenia w naszym mieście „Ogólnopolskiej Karty Seniora”, promowanej przez krakowskie Stowarzyszenie Manko, była Świdnicka Rada Seniorów.

– Dziękuję pomysłodawcom za postulat przystąpienia do programu. Dla nas najważniejsze jest, że mówi on o aktywizacji seniorów. Jest sporo obszarów w Świdniku, gdzie aktywność osób 60+ widać, ale myślę, że im ich będzie więcej, tym lepiej. Z ogromną radością przyjęliśmy więc w naszym mieście „Ogólnopolską Kartę Seniora” i zachęcamy świdniczan do zgłaszania się po nią, a przedsiębiorców do dołączenia do programu – mówił burmistrz Waldemar Jakson, który wraz ze swoim zastępcą Marcinem Dmowskim oraz Markiem Pilchem, przedstawicielem Stowarzyszenia Manko i ambasadorem zdrowego stylu życia po 60., wręczył pierwsze świdnickie „Karty Seniora”. Otrzymali je: Jan Pyszniak, przewodniczący Świdnickiej Rady Seniorów, Jan Rosiak z Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  Anna Stachyra, przewodnicząc świdnickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Wiesława Skroban, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Klub Emerytów i Rencistów „PZL-Świdnik” S.A., Helena Czerwonogrodzka, przewodnicząca Klubu Seniora „Spokojna Przystań” przy Spółdzielni Mieszkaniowej, Stanisław Kubiniec i Waldemar Białowąs – radni RM.

Na ręce Waldemara Jaksona Marek Pilch przekazał certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom” oraz certyfikat partnera kampanii „Bezpieczny senior – Stop manipulacji. Nie daj się oszukać”. Certyfikaty poświadczające udział w programie wręczył przedstawicielom świdnickich instytucji i firm, które zgodnie z regulaminem udzielą seniorom zniżek. Są to: Miejski Ośrodek Kultury,  ACS Audika Spółka z o.o., Adampol Net, Gabinet stomatologiczno-Protetyczny „Zirkon-Lab”, Reset Mikro s.c., Fotoland, Fundacja Valere Vita, Arkadia Studio HD i Salon optyczny „Oczko”.

– Karta uprawnia do korzystania ze zniżek w ponad 3000 punktach w całej Polsce. Są wśród nich, między innymi,  sklepy, kawiarnie, centra rekreacyjno-lecznicze, salony kosmetyczne, punkty usługowe – wyjaśniał M. Pilch. Opowiedział również o aktywizacji seniorów i krakowskich „Senioraliach”, a także zachęcał do różnego rodzaju aktywności fizycznej. Przestrzegał przed manipulacją oraz oszustami, którzy wymyślają kolejne sposoby na wyłudzanie pieniędzy

Dla gości wystąpił zespół śpiewaczy Bolero pod dyrekcją Janusza Lawgmina, działający pod skrzydłami Spółdzielczego Domu Kultury. Zaśpiewał kilka utworów, między innymi: „Milion białych róż”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Mexicana”,  „Świdnik to miasto piękne”.

Zainteresowani mogą się zgłosić po Kartę Seniora do Dziennego Domu Seniora, przy ul. Wyszyńskiego 5 (dawny MCUS), od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00. Aby ją otrzymać, należy wypełnić odpowiedni formularz, również dostępny w DDS.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1696 razy

Last modified: 12 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »