sobota, 24 lutego 2024r.

Kabina wyciszeń w SOSW

Autor: |

Wygląda jak mebel, jednak w rzeczywistości jest nowoczesnym, wydzielonym pomieszczeniem, w którym osoba w spektrum autyzmu może ukryć się przed hałasem. Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego trafiła specjalna kabina do wyciszeń.

„Cicha kabina” kosztowała 46 tys. zł. Środki na jej zakup udało się pozyskać z Fundacji Agencji Rozwoju  Przemysłu. To pierwsze takie miejsce w świdnickim SOSW, w którym uczy się 35 dzieci w spektrum autyzmu.

– Kiedy czują się przebodźcowane, potrzebują się wyciszyć i skoncentrować, mogą do niej wejść i odpocząć albo popracować, bo została wyposażona w pomoce dydaktyczne. Od lat jej potrzebowaliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się ją kupić. Takie kabiny powinny znajdować się we wszystkich miejscach użyteczności publicznej – mówi Elżbieta Krupa, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Nowy nabytek SOSW znajduje się w jednej z sal, w starej części budynku. Już teraz wiadomo, że nie będzie to jedyna kabina będąca do dyspozycji uczniów ośrodka. W nowej części budynku znajdą się dwie „ciche budki”, służące do rehabilitacji osób w spektrum.

af

Artykuł przeczytano 712 razy

Last modified: 20 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »