czwartek, 28 października 2021r.

Jesień z kulturą

Autor: |

Tegoroczna jesień w Miejskim Ośrodku Kultury będzie bogata w spektakle teatralne i występy kabaretów. Coś dla siebie znajdą też pasjonaci dobrej muzyki. Na scenie Centrum Kultury ponownie zagości Świdnik Jazz Festival, a wraz z nim polscy muzycy z najwyższej półki.

Czas na teatr

Październik będzie miesiącem, w którym do Świdnika przyjadą teatry dziecięce. Pierwszy będziemy mieli okazję podziwiać już 6 października. Na scenie MOK wystąpi Narodowy Teatr Edukacji ze spektaklem „Jaś i Małgosia”. Widowisko zostanie pokazane dwa razy, o godz. 9.00 i 10.40.

Z kolei 12 października, o godz. 17.00 zobaczymy spektakl taneczny pt. „Skarb Nienazwanej Góry” w wykonaniu artystów z Fundacji Materia w Łodzi. Bajka opowiada o tym, jak Stan i jego pomocnik Harold, dwaj staruszkowie, którzy chyba trochę zapomnieli, że są staruszkami, spotykają syrenę Magdę i szukają skarbu. Potem spotykają Boba i Roba oraz muchę Zdzisławę. A co działo się dalej? O tym przekonacie się podczas przedstawienia. Wstęp na widowisko jest wolny. Bilety, do wyczerpania zapasów, można odebrać w kasie kina „Lot”.

Ani Mru Mru

To grupa, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Lubelski kabaret Ani Mru Mru znów rozśmieszy świdnicką publiczność. Tym razem artyści zaprezentują program „Cirque de volaille”. Widowisko zaplanowano 14 października, o godz. 17.30 i 20.00. Bilety w cenie 75 zł do kupienia na stronie www.biletyna.pl.

W rytmie klasyki

Jesienią coś dla siebie znajdą też miłośnicy muzyki klasycznej. 15 października Miejski Ośrodek Kultury zaprosi świdniczan na „Koncert Wiedeński”. Podczas widowiska wystąpią obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się też laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady oraz artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Publiczność usłyszy, między innymi, arie z operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, ale też walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, kompozycje Johanna Straussa czy słynny „Marsz Radeckiego”.  Wydarzenie odbędzie się 15 października, o godz. 18.30. Bilety w cenie 85 zł do kupienia w kasie kina „Lot” oraz online na stronie www.kupbilecik.pl.

Starość nie jest dla mięczaków

To tytuł stand-upu, który zaprezentuje Piotr Bałtroczyk. Jak będzie wyglądał? Właściwie trudno powiedzieć, bo jedyny stały fragment programu to powitanie publiczności zdaniem: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. Konferansjer i satyryk wystąpi w Miejskim Ośrodku Kultury 7 listopada, o godz. 18.00. Bilety w cenie 70 zł do kupienia na www.kupbilecik.pl oraz biletyna.pl, a także w kasie kina „Lot”.

Świdnik Jazz Festival

Listopadowy kalendarz wydarzeń zamyka 18. edycja Świdnik Jazz Festival. Wydarzenie, które każdego roku przyciąga melomanów z całego województwa, również tym razem zaskoczy doborem artystów i repertuaru.

– Już teraz pracujemy nad programem imprezy. Możemy jednak obiecać, że czeka nas prawdziwa muzyczna uczta – zapewnia Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Świdnik Jazz Festival zaplanowano na 27-28 listopada. Wydarzenie zainauguruje koncert Helicopters Brass Orchestra. Nie zabraknie też wielkich nazwisk. Energetyczne połączenie hip-hopu, jazzu, elektroniki z polskimi tekstami zaprezentuje Bibobit. Grupa przyjedzie do Świdnika z projektem „Osiecka”. Z kolei Krystyna Prońko, wokalistka jazzowa i kompozytorka, wystąpi z projektem Krystyna Prońko Trio. Na scenie będą towarzyszyć jej Przemek Raminiak i Adam Wendt. Kolejnym nazwiskiem wymienianym w kuluarach jest Leszek Możdżer, kompozytor i pianista jazzowy, który ma na koncie kilkanaście albumów studyjnych i koncertowych oraz liczne współprace, m.in. z Tomaszem Stańko, Justyną Steczkowską i Anną Marią Jopek.

af

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Artykuł przeczytano 626 razy

Last modified: 2 października, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?