wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Jeden chętny na miejskie rowery

Autor: |

Zainteresowanie obsługę Lubelskiego Roweru Miejskiego wyraziła tylko firma Nextbike Polska, która od 2014 roku, a więc od początku istnienia LRM, do 2020 roku zarządzała systemem. Kwota, którą teraz zaproponowała, znacznie przekracza jednak założenia Urzędu Miasta Lublin.

Zgodnie z informacją opublikowaną w Biuletynie Informacji Publicznej, warszawska firma chce ponad 7,5 miliona złotych za obsługę systemu miejskich jednośladów przez dwa lata. To o 2 miliony więcej niż planował wydać lubelski ratusz. Na razie władze stolicy województwa nie podjęły decyzji o rozstrzygnięciu przetargu. Oferta jest analizowana. Jeśli zostanie przyjęta, rowery pojawią się na ulicach Świdnika i Lublina na przełomie kolejnych miesięcy.

– Oferta przewyższa środki, jakie miasto Lublin, nasza gmina oraz powiat świdnicki planowały przeznaczyć na działanie systemu. Myślę, że jeśli lider projektu, czyli Lublin, zdecyduje się zwiększyć tę kwotę, pewnie też pójdziemy tym torem. Jest to jednak świeża sprawa. Oferta dopiero wpłynęła do urzędu. Oczywiście chcielibyśmy, żeby Lubelski Rower Miejski nadal działał w Świdniku – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

System w nowej formie

Lubelski Rower Miejski ma ruszyć w nowej odsłonie. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji 700 pojazdów, zamiast 911, jak było w 2020 roku. Zmiany dotkną także stawek za wypożyczanie miejskich jednośladów. Opłata inicjalna zostanie podniesiona z 10 do 20 zł. Władze Lublina chcą również wprowadzić trzy propozycje abonamentów na korzystanie z systemu. Koszt pierwszego, który będzie ważny przez miesiąc lub kolejne 30 dni, to 20 zł. W tym czasie użytkownik wyjeździ 25 godzin. Kolejny abonament będzie kwartalny (ważny przez 3 miesiące lub 90 kolejnych dni). Jego koszt to 55 zł, a liczba godzin do wykorzystania wynosi 75. Ostatnia opcja ma obowiązywać przez cały sezon. Osoba, która się na nią zdecyduje zapłaci 125 zł. W zamian będzie miała do dyspozycji 175 godzin.

Nowością ma być również aplikacja na telefon, która pozwoli obsługiwać konto użytkownika systemu. Za jej pomocą będzie można, na przykład zarezerwować, wypożyczyć oraz oddać rower.

af

Artykuł przeczytano 152 razy

Last modified: 7 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?