środa, 24 kwietnia 2024r.

Igrzyska młodych pływaków

Autor: |

16 listopada na obiektach Parku Avia miały miejsce zawody w pływaniu, zorganizowane przez Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci, czyli rocznik 2011 i młodsi, Igrzyska Młodzieży Szkolnej jako roczniki 2009/2010 oraz uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, czyli Licealiada.

– W zawodach wzięło udział około 200 uczestników, dziewcząt i chłopców ze świdnickich szkół. Były to zarówno sztafety 6x25m, jak i wyścigi indywidualne na 50m, a zawodnicy pływali w stylach: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Trzech pierwszych zawodników z każdej kategorii oraz dwie pierwsze drużyny w sztafecie zakwalifikowały się do zawodów rejonowych. Sędzią głównym zawodów był  Zdzisław Stypiński. Pani Agnieszka Nowak-Szpura okazała nam wielką pomoc i dziękuję za możliwość organizacji zawodów w Parku Avia. Na udekorowanie zwycięzców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej przybył zastępca burmistrza Marcin Dmowski, co było dla nas dużym wyróżnieniem i za co jestem niezmiernie wdzięczny, jak również za wsparcie, którego udziela nam Miasto Świdnik – mówi Grzegorz Martyniuk, sekretarz i koordynator Miejsko-Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Świdniku.

Wszystkie wyniki zawodników i drużyn będą opublikowane na stronie internetowej MPSZS w Świdniku – http://mpszs.swidnik.pl/

mk

Artykuł przeczytano 509 razy

Last modified: 17 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content