sobota, 20 lipca 2024r.

Gimnazjaliści zdają po raz ostatni

Autor: |

Dziś, punktualnie o godz. 9.00, w trzech świdnickich szkołach podstawowych odbyły się po raz ostatni egzaminy gimnazjalne. Pierwszego dnia uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu WOS-u, historii i języka polskiego.

– Nie wiemy dokładnie ilu uczniów przystąpiło do egzaminów, ale według naszych danych mamy w Świdniku 382 gimnazjalistów – mówi Bożena Zapalska, p.o. naczelnika wydziału oświaty i spraw społecznych UM. – Pomimo ogólnopolskiego strajku nauczycieli egzaminy w Świdniku odbywają się bez zakłóceń. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby zabezpieczyć składy komisji egzaminacyjnych zgodnie z przepisami. Wiem, że dyrektorzy tworzyli nawet komisje zapasowe, na wypadek, gdyby któryś z nauczycieli zdecydował przyłączyć się do strajku. Mamy już pewność, że we wszystkich placówkach testy przebiegają zgodnie z planem.

Tuż przed wejściem uczniów do sal egzaminacyjnych odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 3. W czytelni przedstawiciele i nauczyciele poszczególnych klas odebrali arkusze testowe.
– Dziś świętujemy, bo punktualnie o godz. 8.00 w całości stawiłyśmy się gotowe do pracy – mówi Anna Owsicka-Mazur, wicedyrektor SP nr 3. – Cieszymy się, że ten egzamin wystartował po raz 18, w historii naszej placówki. Dobrze się stało, że w obliczu tylu problemów, na przykład ogólnopolskiego strajku nauczyciele zgodzili się na pracę w komisjach. Dziś uczniowie zdają część humanistyczną. Do egzaminu przystąpiło 180 osób, czyli wszyscy trzecioklasiści. Są spokojni, uśmiechnięci, na twarzach nie widać śladów tremy czy zdenerwowania.

W czwartek będą zdawać przedmioty przyrodniczo-matematyczne i w piątek język obcy. Oficjalne wyniki zmagań gimnazjalnych poznamy 14 czerwca.

słs

 

Artykuł przeczytano 3535 razy

Last modified: 10 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content