środa, 19 czerwca 2024r.

Dzień Kultury

Autor: |

Obchody Dnia Pracownika Kultury to już tradycja w naszym mieście. Są one doskonałą okazją do wręczenia artystycznych nagród Burmistrza Świdnika. Otrzymują je osoby lub zespoły, które osiągnęły w danym roku największe sukcesy. Podczas dzisiejszej uroczystości, która odbyła się w Centrum Kultury, gratulacje artystom składali przedstawiciele władz i rady miasta.

– Cieszę się, że działa tutaj tak dużo grup i stowarzyszeń. Dziękuję wszystkim za ubogacanie mieszkańców duchem kultury, ale także edukowanie. Trzeba ciężko pracować, by osiągnąć bardzo dobre wyniki. Gratuluję więc nagrodzonym i życzę dalszych sukcesów – mówił burmistrz Waldemar Jakson.
Stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej, za wszechstronną działalność twórczą oraz zajęcie I miejsca w wojewódzkim konkursie plastycznym „Lubelskie inspiracje”, otrzymała Natalia Gosik. Nagrody w dziedzinie kultury odebrali: Iwona Syroka, instruktor ZTN FUX (MOK) – za upowszechnianie kultury w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach kulturalnych i oświatowych Świdnika oraz zespół FUX – za osiągnięcia w twórczości i działalności artystycznej; Beata, Lech i Stanisław Leszczyńscy oraz Zespół Tańca Ludowego Leszczyniacy – z okazji 35-lecia działalności, w uznaniu za krzewienie kultury wśród mieszkańców Świdnika i promocję miasta w kraju i za granicą; Andrzej Pochodyła, nauczyciel w Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich – w uznaniu za całokształt działalności.
Podziękowania za zaangażowanie w upowszechnianiu kultury wśród społeczności Świdnika otrzymali pracownicy placówek kulturalnych. Waldemar Jakson złożył je na ręce Edyty Sochy, kierownika Spółdzielczego Domu Kultury, Adama Żurka, dyrektora MOK oraz Piotra Jankowskiego, dyrektora Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.
W części artystycznej zaprezentowały się nagrodzone zespoły – Leszczyniacy i FUX.

aw

Artykuł przeczytano 1882 razy

Last modified: 3 grudnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content