piątek, 01 marca 2024r.

Dzieci wróciły na place zabaw

Autor: |

Od wczoraj najmłodsi świdniczanie mogą znowu korzystać z huśtawek czy zjeżdżalni. Do listy miejsc zabaw dla dzieci doszło również nowe, w dodatku inne niż wszystkie. To leśny ogród na osiedlu Adampol.

W połowie marca wszystkie miejskie place zabaw, siłownie pod chmurką i inne plenerowe atrakcje dla młodszych i starszych zostały zamknięte. Powodem była pandemia koronawirusa. Wszystkie miejsca zostały otoczone taśmami zabezpieczającymi, pojawiły się na nich informacje o zakazie wstępu.
W minionym tygodniu rząd zniósł to obostrzenie, umożliwiając otwarcie placów zabaw od 30 maja. Świdnickie wystartowały od poniedziałku.

– Wcześniej zostały sprzątnięte i zdezynfekowane – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.
Co zapewne ucieszy najmłodszych, do dotychczasowej listy dedykowanych im miejsc rozrywki, doszło właśnie nowe i to zupełnie inne niż wszystkie. Chodzi o leśny ogród na osiedlu Adampol. Budowa wyjątkowego skweru dla dzieci zakończyła się kilka tygodni temu, ale jego udostępnienie najmłodszym mogło odbyć się dopiero teraz.

– Ogród jest już otwarty, zapraszamy dzieci i rodziców – dodaje M. Dmowski.
Przy ulicy Wrzosowej, tuż przy lesie, na małych świdniczan czekają zjeżdżalnia, tunele, elementy do wspinaczki czy ścieżka bosych stóp. Nie brakuje też miejsca na ciekawe rośliny czy karmniki dla ptaków.
kal

Artykuł przeczytano 3569 razy

Last modified: 2 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »