piątek, 23 lutego 2024r.

Dołącz do chórzystów św. Kingi

Autor: |

W 2009 roku, z inicjatywy Magdaleny Celińskiej, w parafii pw. Św. Kingi powstał chór, który również przybrał imię świętej. Na początku śpiewało w nim 15 osób. Dzisiaj jest ich znacznie więcej, grupa ma też zespół smyczkowy, ale nadal chce poszerzać swoje szeregi.

– Zapraszamy wszystkich, których pasją jest śpiew, a także osoby grające na instrumentach. W repertuarze mamy pieśni patriotyczne, religijne i ludowe oraz utwory muzyki rozrywkowej. Ćwiczymy w układzie na 3 i 4 głosy mieszane. Koncertujemy nie tylko w naszym mieście. Współpracujemy z różnymi artystami, na przykład chórem Arion, Lubelską Federacją Bardów, zespołem Rewelersi, Dariuszem Tokarzewskim – mówi Magdalena Celińska, dyrygentka chóru św. Kingi.

Zgłosić się mogą wszyscy, nie ma ograniczeń wiekowych. Od kandydatów oczekuje się jedynie ogólnie pojętej muzykalności, a także gotowości do ciężkiej pracy i spędzania czasu w nietypowy sposób. Wykształcenie muzyczne, choć mile widziane, nie jest konieczne.

– Tak naprawdę wystarczą dobre chęci, a my gwarantujemy wspaniałą atmosferę i radosne spotkania, które stanowią odskocznię od codziennych obowiązków, pracy i trosk. Śpiewanie rozwija, uczy i poprawia samopoczucie. Jest świetną metodą na spędzenie wolnego czasu, poznanie osób o podobnych zainteresowaniach, zrelaksowanie się czy uzewnętrznienie swoich emocji – dodaje M. Celińska.

Osoby, które chcą dołączyć do Chóru Świętej Kingi, mogą się zgłaszać we wtorki, o godz. 18.30, do salki parafialnej przy kaplicy pw. Św. Kingi. Więcej informacji o działalności grupy znajduje się na stronie Chór Św. Kingi – Parafia pw. Św. Kingi w Świdniku (swkinga.pl).

aw

Artykuł przeczytano 1068 razy

Last modified: 21 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »