czwartek, 16 kwietnia 2026r.

Dołącz do chóru Arion

Autor: |

Trwa nabór kandydatów do świdnickiego, męskiego zespołu śpiewaczego. Chór Arion w ubiegłym roku obchodził 55-lecie istnienia i niewątpliwie jest kojarzony przez wszystkich świdniczan.

Rafał Palutkiewicz – dyrygent chóru Arion, Marek Zieliński – wiceprezes zarządu i członek chóru oraz  Eugeniusz Hyz – prezes zarządu, również członek chóru, zachęcają do rozpoczęcia swojej muzycznej przygody.

– Zapraszamy chętnych panów, wiek i doświadczenie nie mają większego znaczenia. Najważniejsze są chęć i pasja do wspólnego tworzenia czegoś, z czego będziemy dumni i z radością będziemy prezentować słuchaczom – mówi E. Hyz.

Co czeka na uczestników chóru? Są to przede wszystkim występy, które odbywają się na terenie Świdnika, Lublina, a także w Polsce i za granicą. Chór uświetnia miejskie wydarzenia patriotyczne, uczestniczy w konkursach i międzynarodowych przeglądach. Arion pojawia się na okazjonalnych występach, takich jak np. koncert kolęd.

– Warto zaznaczyć, że naszym wyjazdom towarzyszy również aspekt turystyczny, a razem z nami często podróżują nasze żony. Dlatego jeśli któryś z panów zastanawia się nad dołączeniem w nasze szeregi, drogie panie – namawiajcie swoich mężów! – dodaje M. Zieliński.

Próby chóru odbywają się dwa razy w tygodniu w Miejskim Ośrodku Kultury, w poniedziałki o 18.00 oraz w czwartki o 18.30 i trwają około półtorej godziny. Chętne osoby mogą dołączyć do chóru, przychodząc na zajęcia.

– Nabór jest ciągły, tzn. osoby mogą dołączać przez cały czas. Zapraszamy na próbę, pierwsze spotkanie wygląda przeważnie tak, że osoba ma możliwość zobaczenia na czym polegają nasze zajęcia. Na koniec, dyrygent przesłucha kandydata i przydzieli go do jednego z czterech głosów – tłumaczy E. Hyz.

A jakie plany rozwoju chóru ma dyrygent, Rafał Palutkiewicz?

– W tym momencie chór tworzy 19 osób. Bardzo zależy mi, żeby w przyszłości Arion liczył około 40 osób. Podstawą jest czterogłosowa klasyka, towarzyszy nam też akordeon i gitara. Rozważam również rozbudowanie chóru o młodzież, dzięki czemu repertuar stałby się bardziej zróżnicowany – mówi R. Palutkiewicz.

W razie pytań można napisać wiadomość na adres: e.hyz@op.pl (Eugeniusz Hyz) lub marziel7@wp.pl (Marek Zieliński).

Artykuł przeczytano 1949 razy

Last modified: 17 czerwca, 2022

Zmień język »
Przejdź do treści