wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Dołącz do biegaczy

Autor: |

Zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu i dbania o kondycję. Stowarzyszenie Biegający Świdnik już po raz kolejny zaprasza mieszkańców na wspólne treningi „pod chmurką”. Pierwsze odbyły się w ubiegłym tygodniu, jednak to nie koniec szlifowania formy.

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, zawsze o godz. 19.15 pod przychodnią Arete (ul. Wyszyńskiego). Otwiera je slow jogging, czyli bieganie wolniejsze niż trucht. Tę część treningu prowadzi zwykle Agnieszka Jakubczyk.

 – Slow jogging to coś nowego w naszej formie ćwiczeń. To fajna metoda aktywności. Nie powoduje kontuzji, ma za to bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, na przykład reguluje ciśnienie i pozytywnie działa na poziom cukru. Tempo takiego biegu jest bardzo wolne, można nawet powiedzieć, że wyprzedzają nas spacerowicze. To dobra forma ruchu dla kogoś, kto dopiero zaczyna żyć aktywnie – opowiada Ewa Pietrzyk, prezes Stowarzyszenia Biegający Świdnik.

Po slow joggingu można dołączyć do głównego treningu, który planowo rusza o godz. 20.00.

– Tę część spotkania prowadzą doświadczeni biegacze, którzy mają na koncie wiele sukcesów, na przykład Artur Jendrych, Rafał Czelej czy Jarek Sławek. Bieg dostosowywany jest do tempa uczestników – dodaje prezes stowarzyszenia.

Spotkania odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

– Zachowujemy odstępy i wszelkie środki ostrożności. W czasie pandemii ruch jest bardzo ważny. Wpływa nie tylko na naszą kondycję i aktywność, ale też zdrowie psychiczne. Spotkania są otwarte. Jeśli ktoś ma ochotę do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy – zachęca E. Pietrzyk.

af

fot. www.facebook.com/BiegajacySwidnik

Artykuł przeczytano 838 razy

Last modified: 18 marca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?