sobota, 24 lutego 2024r.

Dobra forma tenisistek

Autor: |

Klub Tenisowy Avia Świdnik może pochwalić się kolejnymi sukcesa­mi swoich podopiecznych. Medale z turniejów w Grodzisku Mazowieckim i Olsztynie przywiozły Natalia Chyliń­ska i Kasia Kliber. Świetnie zaprezen­towały się także Ewa Samberger oraz Lena Domańska. Weekendowe zma­gania ukończyły z brązowym i złotym krążkiem.

18-20 lipca w Grodzisku Mazo­wieckim odbył się ogólnopolski tur­niej 3 rangi. Udział w nim wzięła Natalia Chylińska z KT Avia Świd­nik. W tym samym czasie, jej klubo­wa koleżanka, Kasia Kliber, walczyła na kortach w Olsztynie. Zawodnicz­ki pewnie wygrały 3 mecze, uzyskując awans do finałów, w których obie ule­gły mocniejszym rywalkom. Do Świd­nika wróciły ze srebrnymi medalami.

– Forma dziewczyn jest coraz wyż­sza. Obie prezentują podobny po­ziom, ale grają zupełnie innymi stylami. Natalia stawia na ofensy­wę, atakuje i narzuca tempo, a Kasia wykorzystuje swoją kondycję oraz technikę grając defensywnie. Teraz czekają je kolejne turnieje, które mają zaplanowane praktycznie w każdy weekend, aż do końca wakacji – mówi trener Bartosz Rewucki.

Sukcesem pochwalić się może także Ewa Samberger. Doskonała forma pozwoliła jej zająć 3 lokatę w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfika­cyjnym w Pobiedziskach. W drodze do półfinału pokonała trzy groźne ry­walki – starszą o 6 lat Julię Przybyl­ską, Wiktorię Czerny oraz Karolinę Mazurek. Obecnie Ewa sklasyfikowa­na jest na 11 miejscu w rankingu Pol­skiego Związku Tenisa.

Niespełna tydzień później Katarzy­na Kliber i Lena Domańska udały się na tenisowe zmagania do Łęcznej. Obie zawodniczki uplasowały się na podiach w swoich przedziałach wieko­wych. Kasia zajęła 3 miejsce w grupie młodzików do lat 14, a Lena stanęła na najwyższym stopniu podium w kate­gorii pomarańczowej. W tym samym czasie, na łomżyńskich kortach mecze rozgrywała także Natalia Chylińska. Trwający 2,5 godziny finał zawodów rozstrzygnął super tie-break, w któ­rym minimalnie lepsza okazała się jej rywalka. Tenisistka KT Avia Świdnik uplasowała się na 2 pozycji.

Artykuł przeczytano 1534 razy

Last modified: 31 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »