Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna realizuje projekt dotyczący 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W jego ramach odbędą się warsztaty graficzne z Hubertem Ronkiem, artystą, ilustratorem, scenarzystą, autorem komiksów, na przykład o Srebrnym i jego wojennych przygodach. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych.
– Uczestnicy spotkań poznają podstawowe prawa komponowania historii obrazkowej, planowania kadrów, szkicowania i rysowania. W efekcie powstanie obrazkowa opowieść. Dziś nie zdradzimy ani bohaterów, ani fabuły. Całość zostanie przedstawiona odbiorcom podczas wernisażu wystawy przywarsztatowej. Pokażemy na niej zarówno tzw. proces twórczy, czyli szkice, jak i gotowe prace i projekty – wyjaśnia Dorota Cioczek, kierownik oddziału dla dzieci i młodzieży MPBP.
Zajęcia zaplanowano w każdy wtorek i czwartek, od 7 do 30 marca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 7 marca, o godz. 17.00.
Chęć udziału w warsztatach należy zadeklarować poprzez formularz na stronie https://forms.gle/sDJfq53GisCwX6aL8.
Można się również zapisać osobiście w Oddziale dla dzieci i młodzieży przy Niepodległości 13 lub telefonicznie pod numerem 506 024 857.
aw, fot. Facebook/Hubert Ronek
Hubert Ronek pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Lublinie. W swoim dorobku ma tysiące plansz komiksowych i rysunków, publikacje w albumach, antologiach, podręcznikach, magazynach i prasie (głównie dla młodszych czytelników, np. „Kumpel”, „Victor Junior”, czy „Hop i Siup”).
Rysownik znany jest z ogólnopolskich programów edukacyjnych, np. „Szkoła bez przemocy” pod patronatem Prezydenta RP, komiksu „Sieci@ki” Fundacji Dzieci Niczyje czy komiksu „SuperMOC POMAGANIA” pod Patronatem Pierwszej Damy.
Obecnie zawodowy czas poświęca rysowaniu dwóch serii historyczno-przygodowych: „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” oraz „Aga, Adam i Hamlet na tropie tajemnic”. Równolegle tworzy autorską serię „W.E.” dla starszych czytelników.
Artykuł przeczytano 1181 razy
Last modified: 10 lutego, 2023