niedziela, 24 września 2023r.

Dekada ze śpiewem

Autor: |

Chór św. Kingi prowadzony przez Magdalenę Celińską świętował w niedzielę 10-lecie istnienia. Urodzinowe życzenia składali chórzystom Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, burmistrz Waldemar Jakson, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych chórów Arion, Salve Regis, Tercja i Cum Musica.

– Nie chce się wierzyć, że to 10 lat działalności chóru – mówił ks. proboszcz Zbigniew Kiszowara. – Parafia ma zaledwie 5 lat więcej, można więc powiedzieć, że chór wzrasta i rozwija się razem z nią. Obecnie liczy prawie 30 osób, w tym zespół smyczkowy, nie tylko naszych parafian. Dziękuję im za pracę, która nie ogranicza się do śpiewania podczas kościelnych uroczystości, ale także do prezentowania swoich umiejętności na różnych imprezach. Chór śpiewał, na przykład, podczas uroczystości patriotycznych z prezydentem RP, na dożynkach wojewódzkich czy mszy św. jubileuszowej na 350-lecie objawień św. Antoniego w Radecznicy. Występował też w Krakowie, Zakopanem, Nowym Targu.
Gratulacje chórzystom i ich dyrygentce przekazał wiceminister Artur Soboń: – Cieszę się, że jesteście z nami, że wspólnie możemy przeżywać momenty istotne dla naszej parafii i Świdnika. Serdecznie za to dziękuję.
Burmistrz Waldemar Jakson podkreślał ważność chóru nie tylko dla najmłodszej parafii w Świdniku, ale również i miasta. Wręczył śpiewakom miejskie odznaczenia. Krzyż Amicus Civitatis (Przyjaciel Miasta) otrzymali: Wiesław Rowiński, Urszula Celińska, Violetta Kasztelan, Agnieszka Durakiewicz, Krzysztof Sołdej, Stanisław Wlazły, Roman Szaniawski, Maria Włosek, Elżbieta Włodarska-Wiśnioch, Halina Piątek, Małgorzata Hojnacka i Agnieszka Ożga. Odznaczeniem Bene Merenti Civitati Świdnik (Dobrze zasłużony dla miasta Świdnika) uhonorował: Wiesława Zawadzkiego, Renatę Wiącek, Ryszarda Kota, Andrzeja Stecia, Agnieszkę Baraniak, Bogdana Papierza, Marię Bobińską, Magdalenę Celińską, Natalię Śląz, Elizę Snopek i Paulinę Węglewską. Odznaczenie Nil Virtuti Civili Invium (Nic nie stoi na przeszkodzie cnocie obywatelskiej) odebrał Paweł Musiał.
Oprócz jubilatów, na scenie wystąpili: chór Arion również pod batutą pani Magdaleny, Chór Cum Musica z Poniatowej pod dyrekcją Dagmary Matysik, Piotr Selim, a także ks. Zbigniew Kiszowara i ks. Łukasz Stasiewicz.
aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 2568 razy

Last modified: 17 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »