czwartek, 29 lutego 2024r.

Czerwiec pod znakiem “eko”

Autor: |

W ubiegłym roku zdrowe przysmaki, rękodzieło oraz kosmetyki z naturalnych składników cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy przyszli na pierwszy Eko Targ w Świdniku. Sukces wydarzenia ma szansę powtórzyć jego druga edycja, którą zaplanowano na 20 czerwca, na placu Konstytucji 3 maja. Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury.

Oprócz możliwości zrobienia ekologicznych zakupów, na świdniczan czeka wiele innych atrakcji. Odbędą się koncerty, warsztaty oraz wykłady. Już teraz wiadomo, że jedno ze spotkań poprowadzi Julia Wizowska, autorka bloga www.nanowosmieci.pl oraz książki „Nie śmieci”. Blogerka opowie o tym, czym jest styl „zero waste” oraz podpowie, jak zmniejszyć ilość śmieci, które każdego dnia wyrzucamy do kosza.

Pokaż się

Eko Targ będzie szansą dla tych, którzy wytwarzają własne produkty. Mogą się nimi pochwalić osoby prowadzące gospodarstwo ekologiczne lub firmę wytwarzającą zdrowe i naturalne produkty. Na profilu Eko Targu, na Facebooku, prowadzone są zapisy na wydarzenie. Chętni mogą również zgłaszać się do Urzędu Miasta. Osobą wyznaczoną do kontaktu z wystawcami jest Ilona Kozieł z wydziału infrastruktury i zamówień publicznych UM; nr tel. 81 751 76 24.

af 

Artykuł przeczytano 1312 razy

Last modified: 28 lutego, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »