piątek, 01 marca 2024r.

Czerwcowa parada atrakcji

Autor: |

Dzień Dziecka jest zawsze okazją do radosnego świętowania, które nie ogranicza się do daty 1 czerwca. Również w tym roku szykuje się całe mnóstwo rożnego rodzaju wydarzeń, które zainteresują nie tyko najmłodszych, ale także dorosłych świdniczan.

Gry i zabawy

Do wspólnego spędzenia czasu najmłodszych świdniczan i ich bliskich zapraszają Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury. 1 czerwca, na placu Konstytucji 3 maja dzieci będą mogły skorzystać z animacji, różnego rodzaju gier i zabaw. Organizatorzy zadbają, by nikt się ani chwili nie nudził i przez cały czas był w wyśmienitym humorze. Dla spragnionych przygotują bezpłatne napoje, na przykład pyszną lemoniadę. Zabawę zaplanowano w godz. 13.00-18.00.  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Honorowy patronat nad miejskimi obchodami Dnia Dziecka objęli poseł na Sejm RP Artur Soboń oraz burmistrz Waldemar Jakson.

W Parku Avia już lato

Park Avia wykorzysta ten wyjątkowy dzień do rozpoczęcia sezonu letniego.

– Mam ogromną przyjemność poinformować, że w tym roku lato wystartuje w Parku Avia już 1 czerwca. To prezent na Dzień Dziecka dla wszystkich naszych klientów, tych małych i dużych, ale też nawiązanie do wieloletniej tradycji basenów Avii. Liczymy na piękne, słoneczne lato. Postaramy się zadbać o szereg atrakcji w ciągu całego sezonu, aby zapewnić wszystkim odwiedzającym nasz kompleks komfortowy odpoczynek. Nie zapominajmy, że Park Avia to nie tylko szansa na ochłodę w gorące, letnie dni, ale również szereg urządzeń i instalacji pozwalających zrelaksować się, zadbać o zdrowie i formę fizyczną – przekonuje Agnieszka Nowak-Szpura, dyrektor wykonawczy Parku Avia.

Na sportowo

Dzieci z Akademii Piłkarskiej Avii Świdnik oraz ich rodzeństwo spędzą Dzień Dziecka z Avią. Organizatorzy zapraszają młodych sportowców 27 maja, w godz. 15.00-19.00, na stadion miejski przy ul. Sportowej 2. Czekać tam będzie wiele atrakcji: dmuchańce, tatuaże, wata cukrowa, popcorn i lody włoskie, a także konkursy z nagrodami. Zaplanowano również mecz Avia Świdnik – Wieczysta Kraków.

Kolorowo i literacko

Plastyczną atrakcję przygotowała z okazji Dnia Dziecka Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna. Będzie nią spotkanie ze znaną ilustratorką książek dla dzieci, Magdaleną Pilch, połączone z wykonaniem plastycznej instalacji w Zaułku Poetów.

– „Skrzydlate marzenia” to hasło spotkania kojarzące się z miastem, biblioteką i rodziną.  Obecność i talent plastyczny Magdaleny Pilch, której ilustracje cechują się bardzo ciepłym klimatem, pomogą nam zbudować kolorową instalację z tektury, farb i papieru. Jej zręby już powstały, jednak nie chcę zdradzać szczegółów, ponieważ zależy nam na elemencie zaskoczenia. Będziemy rodzinnie bawić się kolorami, różnego rodzaju materiałami, a wykonane prace pozostaną na dłużej w przestrzeni Zaułku. Zapraszam do udziału wszystkich chętnych. Mimo że przestrzeń Zaułku nie jest nieograniczona, dla każdego znajdzie się miejsce. Zapraszam w sobotę, 3 czerwca, od godziny 13.30. Mam nadzieję, że termin umożliwi uczestnictwo całym rodzinom. Zachęcam więc do zjedzenia wczesnego obiadu i pojawienia się w Zaułku Poetów – mówi Dorota Cioczek, kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MPBP.

14 czerwca, o godz. 16.30, również w MPBP rozpocznie się spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem dwóch książek o słynnym niedźwiedziu, kapralu Wojtku. W czasie II wojny światowej był on żołnierzem 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Przemierzył szlak od Persji po Wyspy Brytyjskie i uczestniczył w bitwie pod Monte Cassino.

– Nauczyciele i rodzice chętnie sięgają po te książki. Jedna z nich znajduje się w zestawie lektur do omówienia w klasach I-III. W zasobach biblioteki mamy również grę planszową poświęconą kapralowi Wojtkowi, która jest wręcz rozchwytywana. Łukasz Wierzbicki napisał też fenomenalną książkę podróżniczą dla dzieci „Wokół świata na wariata”. Wnioskuję z tego, że spotkanie odbędzie się przy dużej frekwencji miłośników jego talentu, a wątków w dyskusji będzie mnóstwo – zachęca Dorota Cioczek.

Oba spotkania są kontynuacją przedsięwzięć organizowanych od kilku lat z okazji Dnia Dziecka przez bibliotekę i finansowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tegoroczny projekt nosi nazwę „Sztuka aktywna”.

 

 

Artykuł przeczytano 810 razy

Last modified: 26 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »