piątek, 23 lutego 2024r.

Czas na remont

Autor: |

Malują korytarze i sale lekcyjne, wykonują prace konserwacyjne oraz sprzątają. Choć w Szkole Podstawowej nr 5 nie ma na razie uczniów, placówka chce być przygotowana na ich powrót.

Z powodu koronawirusa od połowy marca zamknięte są szkoły, a lekcje odbywają się przez internet. Dyrekcja „Piątki” postanowiła wykorzystać czas, który dzieci i młodzież spędzają w domach, by  odświeżyć budynek.

– Nasza szkoła jest duża, więc osoby w niej pracujące mogą rozdzielić się i bezpiecznie wykonywać powierzone im zadania z zachowaniem wszelkich restrykcji – mówi Tomasz Szydło, dyrektor SP nr 5.

Na początek zajęto się odmalowaniem korytarzy, które najbardziej potrzebowały odnowienia.

– W kilku salach wymieniamy też lampy, a przy okazji odmalowujemy ściany – dodaje T. Szydło.

Prace trwają także na obiektach sportowych znajdujących się na terenie „Piątki”. Ze szkolnej pływalni spuszczono wodę, by wyczyścić nieckę basenową i wszystkie urządzenia. Na ten moment basen pozostaje zamknięty dla mieszkańców.

– Sprzątamy też boiska do piłki nożnej, siatkowej, bieżnię, kort tenisowy oraz skatepark znajdujące się na terenie szkoły. Z wszystkich można już korzystać, jednak po wcześniejszej imiennej rezerwacji. Przypominamy, że na każdym boisku może przebywać maksymalnie po 6 osób, a na korcie do 4 osób – wyjaśnia szef SP nr 5.

Lekcje nadal online

W SP nr 5, podobnie jak w innych placówkach oświatowych, nadal prowadzone jest zdalne nauczanie.

– Zajęcia odbywają się zgodnie z planem. Frekwencja jest bardzo dobra. W lekcjach uczestniczy 97% dzieci. Wypracowaliśmy już pewne metody nauczania, które rodzice coraz lepiej oceniają – dodaje Tomasz Szydło.

Uczniowie, którzy wcześniej nie mieli dostępu do komputerów, otrzymali już potrzebne do nauki urządzenia. Na pomoc mogą liczyć także nauczyciele, którzy w domach nie mają możliwości poprowadzić zajęć lub chcą skorzystać z tablicy.

– Udostępniliśmy dla nich pięć sal, które są przygotowane do prowadzenia lekcji online. Nauczyciele chętnie z nich korzystają. Przed nami także egzamin ósmoklasistów, do którego cały czas przygotowują się nasi uczniowie. Aby im pomóc i wesprzeć, uruchomiliśmy wolontariat – mówi szef SP nr 5.
NAT

Artykuł przeczytano 1619 razy

Last modified: 12 maja, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »