poniedziałek, 24 czerwca 2019r.

Ciężka praca zaowocowała

Autor: |

14 maja na Słowacji odbył się międzynarodowy Festival Ivana Ballu. Jest on podzielony na konkursy pianistyczne i gitarowe. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Muzyczna im. Ivana Ballu, nieżyjącego dziennikarza i krytyka muzycznego. Festiwal odbywa się co dwa lata. W konkursie pianistycznym „Klavirna Orava Klary Havlikovej” wziął udział Szymon Włodarczyk, uczeń 4 klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich.

W swojej kategorii wiekowej, obejmującej roczniki 2007 i 2008, zaprezentował: Preludium G.F. Haendla, Sonatę C-dur 43 cz. I J.Haydna oraz Polkę M. Magina. Pomimo wysokiego poziomu wykonawców, udział w konkursie okazał się dla Szymona ogromnym sukcesem. Dwunastolatek zajął 2 miejsce.
– Szymon stanął na podium dzięki swojemu uporowi, ciężkiej pracy i wychowawczyni, Jolancie Woźniak, która przez kilka miesięcy szlifowała z nim najdrobniejsze elementy każdego z utworów. Ogromne wsparcie okazali mu również pozostali nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Jest to największy, jak do tej pory, sukces w dotychczasowej karierze mojego syna – mówi Zbigniew Włodarczyk, tata chłopca.
To nie pierwsza nagroda zdobyta przez Szymona w tym roku. W kwietniu wygrał 3 raz z rzędu Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny w Lublinie.

nat, fot. www.facebook.com/SimonThePianist

Artykuł przeczytano 50 razy

Last modified: Maj 30, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?