poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Chcą ułożyć dywan z kwiatów

Autor: |

W parafii pw. św. Kingi trwają przygotowania do ułożenia ….kwiatowego dywanu. Będzie go można podziwiać w czwartek, przed procesją Bożego Ciała, przed wejściem do kaplicy przy ul. Klonowej 16A.

Pomysłodawcami projektu są członkowie Stowarzyszenia Świętej Kingi, zainspirowani kwiatowymi dywanami od lat tworzonymi w Spycimierzu w gminie Uniejów. Roślinne dzieła wpisane są na  Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

– Już dawno chodził nam po głowie ten pomysł, a w tym roku postanowiliśmy go wreszcie  zrealizować. To duże wyzwanie, ponieważ wbrew pozorom kwiatów wcale nie jest tak dużo, ale mamy nadzieję, że uda nam się przygotować dywan o wymiarach 2 metry szerokości i do 8 metrów długości. Wzór mamy już wstępnie zaplanowany  – wyjaśnia Agnieszka Durakiewicz, prezes stowarzyszenia. Dodaje: – Zachęcamy świdniczan do włączenia się w naszą akcję. Potrzebujemy ciętych kwiatów. Można je przynosić dzisiaj i jutro do południa na plebanię. Najbardziej preferowane kolory to fioletowy, biały, czerwony, żółty i zielony.

aw

 

Artykuł przeczytano 518 razy

Last modified: 6 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »