piątek, 23 lutego 2024r.

Bezpłatnie odbiorą elektrośmieci

Autor: |

Stare lodówki, telewizory, laptopy, kuchenki, kserokopiarki czy drukarki często stanowią problem, bo nie mamy się ich jak pozbyć. Z pomocą świdniczanom przychodzi firma MB Recykling Sp. z o. o., która uruchomiła nową usługę polegającą na bezpłatnym odbiorze elektrośmieci.

Mieszkańcy, u których w mieszkaniach, piwnicach czy garażach zalegają urządzenia wielkogabarytowe, mogą zadzwonić pod nr tel. 572 102 102 i umówić się na ich odbiór. Osoby preferujące kontakt przez internet, również mają możliwość zamówienia bezpłatnego wywozu elektrośmieci. Wystarczy, że wejdą na stronę https://elektrycznesmieci.pl/odbior i wypełnią opublikowany na niej formularz. Należy w nim podać kod pocztowy miasta (dla Świdnika jest to 21-040, bez podania kodu zostanie doliczony koszt transportu), preferowany dzień odbioru, dane adresowe oraz informacja o tym, jakie urządzenie jest do odebrania i czy jest sprawne.

Drobne rzeczy wrzuć do kontenera

W Świdniku dostępne są też specjalnie oznakowane kontenery, do których można wrzucić urządzenia. Jak zapewnia firma, pojemniki są nowoczesne i zabezpieczone choćby przed substancjami, które mogą wydobyć się z baterii ze zużytego sprzętu. Warto przypomnieć, że do tych pojemników wrzucamy jedynie elektrośmieci małych rozmiarów – takie, które zmieszczą się do pojemnika.

Na czerwonych kontenerach, poza grafiką związaną z elektrycznymi śmieciami, widnieją również pszczoły. Firma MB Recycling, zadeklarowała, że do końca 2023 roku postawi 100 uli, które będą częściowo wykonane z materiałów oddanych do recyclingu. W naszym mieście stoją takie trzy.

Gdzie szukać kontenerów?

Przy ul. Kopernika 4, ul. Kościuszki 11, ul. Hryniewicza 3 (niebawem przy ul. Jarzębinowej 1 ), ul. Słowackiego 11, ul. Niepodległości 19, ul. Reja 6 oraz u zbiegu ul. Polnej i Gwarnej.

af

Artykuł przeczytano 824 razy

Last modified: 22 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »