poniedziałek, 26 lutego 2024r.

Beatlemania w obrazach

Autor: |

W historii muzyki są tacy artyści, których twórczość nie tylko nie przemija z upływem lat, ale wręcz przeciwnie, z czasem obrasta legendą, stając się inspiracją dla innych dziedzin sztuki i fenomenem w szeroko pojętej kulturze. Takim zjawiskiem jest zespół The Beatles, o czym będzie się można przekonać na wystawie „Beatlemania”, której otwarcie nastąpi 8 grudnia w Galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Na wystawie zobaczymy obrazy i kolaże autorstwa kieleckiego artysty Leszka Nicińskiego inspirowane fotosami słynnego zespołu oraz portretami poszczególnych jego członków. Leszek Niciński wielokrotnie brał udział w wystawach plastycznych, a fotograficzne kolaże poświęcone ulubionym muzykom tworzy od 1963 roku. Wystawa „Beatlemania” to wyjątkowa okazja, by zobaczyć jak sztuka wizualna może oddać ducha muzyki jednej z najsłynniejszych grup wszechczasów.

Biblioteka oraz Fan Club The Beatles w Lublinie – Reaktywacja Polska zapraszają do Galerii MPBP przy ulicy Niepodległości 13 na wernisaż 8 grudnia, o godz. 17.00. Data wernisażu zapewne wybrana nieprzypadkowo, ponieważ ten dzień to kolejna rocznica śmierci Johna Lennona. Ekspozycję będzie można oglądać do 29 grudnia.

mk

Artykuł przeczytano 226 razy

Last modified: 4 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »