poniedziałek, 20 maja 2024r.

Basen prawie pod dachem

Autor: |

W czwartek ekipy budowlane rozpoczęły montaż dźwigarów dachowych przyszłej hali basenowej. Już za chwilę inwestycja osiągnie stan surowy. W lecie budynek będzie miał okna i drzwi. Rozpocznie się również montaż elementów niecek basenowych. Równolegle wykonawca przygotowuje też zewnętrzną część obiektów. Cały kompleks ma być gotowy w lutym przyszłego roku.

– Kończymy realizację stanu surowego budynku. Wykonane zostały wszystkie stropy i zasadnicze, nośne elementy konstrukcji – mówi Mariusz Ruszowski, kierownik kontraktu z firmy Warbud. – Do wykonania pozostały jedynie drobne elementy żelbetowe oraz niewielka część ław fundamentowych na potrzeby basenów zewnętrznych, które nie są związane konstrukcyjnie z budynkiem.

W czwartek na plac budowy przyjechały ogromne, drewniane dźwigary dachowe. Stanowią one główną konstrukcję, na której oprze się zadaszenie hali basenowej. Ekipy budowlane od razu rozpoczęły ich montaż.

– Równolegle prowadzimy prace w terenie, polegające na wykonywaniu sieci instalacji elektrycznych i sanitarnych oraz rozpoczynamy przygotowania do położenia instalacji wewnątrz budynku. Lada dzień zaczniemy izolację dachu, by móc prowadzić prace wewnątrz budynku, a w czerwcu powinniśmy zacząć montaż pierwszych elementów nośnych niecek basenowych na pływalni wewnętrznej – wymienia M. Ruszowski.

W lecie ekipy budowlane zajmą się elewacją oraz montażem drzwi i okien. – Pozwoli to zamknąć budynek i prowadzić prace budowlano – instalacyjne wewnątrz, bez względu na warunki atmosferyczne, które mogłyby utrudniać nasze działania. Niezmiennie, jak do tej pory, prowadzone będą prace w terenie – dodaje przedstawiciel firmy Warbud.

Po zakończeniu budowy sieci i końcowym uzbrojeniu otoczenia przyszłych basenów, pracownicy rozpoczną przygotowania powierzchni pod tereny rekreacyjno – sportowe i zieleń. W skład kompleksu przy ul. Fabrycznej, wejdzie basen zewnętrzny podzielony na kilka stref. Każda z nich będzie przeznaczona dla użytkowników w różnym wieku. Najmłodsi mogą liczyć na brodzik z wodnym placem zabaw i zjeżdżalnią. Starsi będą mieli do dyspozycji głębsze części basenu wyposażone m.in. w masażery. Uzupełnieniem obiektu będą boiska, siłownia terenowa i plac do parkur.

W kompleksie krytych pływalni świdniczanie będą mogli korzystać z 25 – metrowego basenu sportowo – rekreacyjnego. Mniejszy, 12,5 – metrowy, będzie przeznaczony do nauki pływania i rekreacji. Zostanie wyposażony w kaskadę, przeciwprąd i masażery. Pod dachem znajdzie się też brodzik dla dzieci z wodnymi zabawkami i zjeżdżalnia. Całość uzupełnią wanny spa i dwie łaźnie.

Na zakończenie inwestycji wykonawca ma czas do lutego 2020 roku. Natomiast na grudzień tego roku zostały zaplanowane odbiory techniczne. Wykonanie obiektów przy ul. Fabrycznej będzie kosztować 52 mln zł.

kal

Artykuł przeczytano 2493 razy

Last modified: 17 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content