piątek, 23 lutego 2024r.

Bądź kobietą aktywną

Autor: |

Zapisy nadal trwają, ale miejsc ubywa, ponieważ coraz więcej pań ze Świdnika pragnie spędzić aktywnie i efektywnie czas w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Centrum Aktywności Kobiet zaprasza mieszkanki Świdnika do udziału w projekcie, który będzie doskonałą płaszczyzną do wymiany doświadczeń i rozwoju pasji, pozwoli skorzystać z pomocy psychologa, dietetyka, prawnika i innych specjalistów.

Centrum Aktywności Kobiet oferuje zajęcia taneczne, gimnastykę i fitness, porady psychologa, dietetyka, rehabilitanta, prawne, kosmetyczne, zajęcia rękodzielnicze oraz wyjazdy do teatru.Realizacją projektu zajmuje się Fundacja Aktywnej Pomocy we współpracy z Centrum Usług Społecznych. Patronat nad inicjatywą sprawuje Świdnicka Rada Kobiet.

– Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania mieszkanek Świdnika w życie publiczne poprzez organizację wsparcia dla kobiet, w tym w szczególności dla matek, matek dzieci z niepełnosprawnością, seniorek i kobiet prowadzących działalność gospodarczą – wylicza Renata Elmerych ze Świdnickiej Rady Kobiet.

Projekt CAK składa się z czterech stref. Pierwsza to „Strefa Mam”, dedykowana paniom borykającym się  z wyzwaniami pierwszego okresu macierzyństwa. Mamy mogą wziąć udział w zajęciach gimnastycznych, warsztatach ruchowych z elementami tańca oraz indywidualnych spotkaniach z psychologiem.

Kolejna część programu to „Strefa Mam dzieci z niepełnosprawnością”, na którą składają się spotkania związane z trudami rodzicielstwa, gimnastyka dla mam, warsztaty ruchowe z elementami tańca, indywidualne spotkania z psychologiem, wyjazd do Warszawy dla wytchnienia od codziennych trudów.

Swoje miejsce znajdą także starsze mieszkanki Świdnika. Dla nich zorganizowano  „Strefę Seniorek”.

– Podczas cyklicznych spotkań poruszane będą tematy związane z nowym trybem życia, odkrywaniem pasji i zainteresowań, zdrowia, cyberzagrożeń, finansów na emeryturze i relacji. Panie wezmą też udział w gimnastyce dla seniorek, warsztatach ruchowych z elementami tańca, indywidulanych spotkaniach z psychologiem. Zaplanowano też wyjazd do Warszawy – tłumaczy R. Elmerych.

Ostatni obszar działalności CAK to „Strefa kobiet przedsiębiorczych”. Tu panie będą miały możliwość podzielenia się doświadczeniami w zakresie prowadzonej działalności, bądź pracy zawodowej. Wezmą udział w zajęciach zarządzania sobą w czasie, work-life-balance, marketingu i social mediów w biznesie.

Wszystkie spotkania i porady specjalistów w Centrum Aktywności Kobiet są nieodpłatne. Zapisy pod numerem telefonu: 81 468 69 00, 791 596 428 lub na profilu Facebook Centrum Usług Społecznych, gdzie znajduje się elektroniczny formularz rejestracyjny.

Harmonogram zajęć:

Poniedziałek: 17.00 do 19.00 – strefa Seniorek (gimnastyka: piątek 15.30 – do 17.30)

Wtorek: 17.00 do 19.00 – strefa Matek dzieci z niepełnosprawnością

Czwartek: 17.00 do 19.00 – Strefa Mam z małymi dziećmi (wiek 1 rok do 4 lat, zajęcia integracyjne –od 22.09.2022– w Szkole Podstawowej nr 3, w sali przedszkola)

Piątek: 17.30 do 19.30 – strefa Kobiet Aktywnych Zawodowo (fitness: wtorek od godz. 17.00 do 19.00 w SP nr 3).

mj

Artykuł przeczytano 911 razy

Last modified: 16 września, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »