sobota, 23 września 2023r.

Asfalt bez końca

Autor: |

Pierwszy fragment uzyskał nową nawierzchnię blisko dwa lata temu. Drugi, w tym roku. Ostatni zostanie naprawiony lada moment. Na czwartkowej sesji radni miejscy zdecydowali o wsparciu finansowym powiatu przy remoncie brakującego fragmentu ul. Krępieckiej.

Jeszcze do niedawna jedną z głównych ulic wylotowych ze Świdnika trudno było przejechać. Kierowcy narzekali na wyboje, koleiny i dziury w jezdni. Długo oczekiwany remont ul. Krępieckiej rozpoczął się blisko dwa lata temu.

Prace prowadził powiat, bo jemu podlega droga. Pierwszy etap modernizacji objął ok. 800-metrowy odcinek od strony Mełgwi. Pozostał duży fragment na granicy ze Świdnikiem.

W minionym roku miasto rozpoczęło kolejny etap budowy kolektora wód deszczowych. Jedną z jego nitek zaplanowano wzdłuż ulicy Krępieckiej. Żeby ją wybudować, należało zdjąć część nawierzchni drogi. Przedstawiciele ratusza od początku zapewniali, że po zakończeniu inwestycji, ulica zostanie naprawiona.

– Nie mówimy tu tylko o fragmentach naruszonych przy budowie kolektora, ale o położeniu nowej nawierzchni – tłumaczył Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Kilkanaście tygodni temu miejska inwestycja zakończyła się. Razem z nią, na fragmencie powiatowej Krępieckiej, od ronda u zbiegu al. Armii Krajowej i ul. Kusocińskiego w kierunku Mełgwi, pojawiła się równa nawierzchnia. Okazało się jednak, że między nowymi odcinkami został około 200-metrowy fragment zniszczonego asfaltu.

– Koszt remontu ostatniego odcinka szacujemy na ok. 100 tys. zł. Proponujemy podzielenie ich między miasto, powiat i gminę Mełgiew – mówił kilka tygodni temu wicestarosta Bartłomiej Pejo.

Przedstawiciele ratusza od razu tłumaczyli, że są zainteresowani przedsięwzięciem. Wcześniej jednak „zielone światło” musieli dać radni. Projekt uchwały o pomocy powiatowi w remoncie ostatniego fragmentu ul. Krępieckiej trafił na sesję w miniony czwartek. Zgodnie z nim, ratusz miał dołożyć do inwestycji 30 tys. zł. Radni nie mieli wątpliwości i w głosowaniu, jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem pieniędzy powiatowi.

– Cieszy nas dobra współpraca ze starostwem, tym bardziej, że dotyczy inwestycji długo oczekiwanej przez mieszkańców – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

 

Artykuł przeczytano 1208 razy

Last modified: 31 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »