czwartek, 07 grudnia 2023r.

Artystyczny debiut

Autor: |

20 lat temu Renata Szuryga założyła grupę plastyczną „Pod Błękitną Paletą”, działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury. Początkowo zrzeszała jedynie dzieci, jednak kilka lat temu do grupy dołączyły również panie Halina Kuromska, Elżbieta Fałdyga oraz Edyta Policha-Terepora. Dziś, podczas wernisażu w galerii „Za Szybą” MOK, po raz pierwszy zaprezentowały swoje prace.

Dzieła, które złożyły się na wystawę, to efekt dwuletnich działań debiutujących artystek. Zostały wykonane techniką olejną oraz kolażu, a ich tematem stała się roślinność.
– Jestem bardzo szczęśliwa, że wystawa doszła do skutku. Dziewczyny pracowały bardzo długo i ciężko. Jestem z nich naprawdę dumna – mówiła podczas wernisażu Renata Szuryga, instruktorka grupy.
Jak przystało na malarski wernisaż, nie zabrakło ciepłych słów uznania i wspaniałych upominków. Debiutujące artystki otrzymały od swojej mentorki symboliczne błękitne palety i akcesoria, dzięki którym stworzą jeszcze niejedno dzieło.
– Obyście rozwinęły skrzydła – życzyła im R. Szuryga.
O tym, jak pracuje się w grupie opowiedziały też debiutantki: – Renatka jest fantastyczną osobą, która nas mobilizuje. Chętnie chodzimy na zajęcia, bo ciągle poznajemy coś nowego. Że czasem bywa ciężko? Pewnie, bo trzeba wszystko dopracować. Jednak dzięki temu realizujemy siebie i swoje marzenia. Jest naprawdę fajnie.
Panie już zapowiadają, że nie jest to ich ostatnia wystawa. Obecnie poznają technikę akwarelową, która również jest bardzo trudna.
– To dopiero początki, więc jeszcze nie możemy się niczym pochwalić, ale myślę, że niedługo damy sobie szansę i was na kolejny wernisaż – dodała Renata Szuryga.
Ekspozycję można oglądać do 2 kwietnia. W czerwcu, w ramach dwudziestolecia istnienia „Błękitnej Palety” swoją twórczość zaprezentują także dzieci.

af

Artykuł przeczytano 2814 razy

Last modified: 1 kwietnia, 2019

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »