sobota, 24 lutego 2024r.

Aktywność jest kobietą

Autor: |

Ma być miejscem zrzeszającym wszystkie panie, niezależnie od tego, w jakim są wieku i czym zajmują się na co dzień. W Świdniku powstaje Centrum Aktywności Kobiet. Realizacją projektu zajmuje się Fundacja Aktywnej Pomocy we współpracy z Centrum Usług Społecznych. Patronat nad inicjatywą sprawuje Świdnicka Rada Kobiet.

CAK jest współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu NOWEFIO. Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

– To projekt, którego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania mieszkanek Świdnika w życie publiczne poprzez organizację wsparcia dla kobiet w tym w szczególności dla młodych mam, mam dzieci z niepełnosprawnością, seniorek i kobiet prowadzących działalność gospodarczą. W ramach projektu dla każdej z grup powstanie „strefa aktywności”, w ramach, której świdniczanki będą wymieniać się doświadczeniami z kobietami o podobnych problemach, rozwijać swoje pasje, skorzystać z pomocy psychologa, dietetyka czy prawnika – wyjaśnia Renata Elmerych, organizator społeczności lokalnej CUS.

Zajęcia będą prowadzone w czterech grupach. „Strefa Mam” zostanie utworzona dla mam z dziećmi, a nawet niemowlętami. Jej członkinie będą poruszać tematykę pierwszego okresu rodzicielstwa, pielęgnację noworodka czy dbanie o własne potrzeby.

„Strefa Mam dzieci z niepełnosprawnością” dedykowana jest paniom, których pociechy zmagają się z niepełnosprawnością ruchową albo intelektualną. Będą rozmawiały m.in. o tym, jak zaakceptować diagnozę i odnaleźć się w nowej sytuacji. Kobiety w wieku 60+, które są już na emeryturze albo właśnie na nią przechodzą, będą spotykać się w ramach grupy „Strefa Seniorek”. Poruszą, np. tematykę budowania nowych relacji, szukania hobby, podjęcia decyzji o przejściu na emeryturę. Ostatnia grupa, „Strefa kobiet przedsiębiorczych”, dedykowana jest paniom aktywnym zawodowo lub prowadzącym działalność gospodarczą. Będą mogły dzielić się doświadczeniami w zakresie prowadzenia firmy, zarządzania czasem czy work-life balance.

Nad każdą z grup będzie czuwał opiekun-moderator, który zadba o organizację i przebieg spotkań. Każda z nich będzie też mogła liczyć na spotkania z ekspertami. Dla pań będą prowadzone również zajęcia ruchowe: taneczne, fitness, gimnastyka, a także wyjścia do teatru. Wszystkie będą nieodpłatne.

Rekrutacja do CAK właśnie ruszyła. Chętne panie mogą zapisać się online. Wystarczy, że wypełnią formularz dostępny na stronie Centrum Aktywności Kobiet w Świdniku (google.com)

Dla tych, które wolą tradycyjną formę w przyszłym tygodniu zaplanowano spotkania. Wszystkie będą odbywały się o godzinie 17.00 w budynku CUS przy ul. Norwida 2.

22 sierpnia (poniedziałek) – grupa: Kobiety 60+

23 sierpnia (wtorek) – grupa: Mamy dzieci z niepełnosprawnością

25 sierpnia (czwartek) – grupa: Mamy z małymi dziećmi

26 sierpnia (piątek) – grupa: Kobiety aktywne, pracujące

Ilość miejsc na zajęcia w ramach Centrum Aktywności Kobiet jest ograniczona.

af

Artykuł przeczytano 1114 razy

Last modified: 19 sierpnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »