poniedziałek, 20 maja 2024r.

Akcja “Soleczniki” trwa

Autor: |

Głos Świdnika trafił do kiosków w miniony piątek o godzinie 6.00, a już chwilę po 8.00 pojawiła się w redakcji pani Ewa Sekuła, z trzema telefonami komórkowymi w ręku. W ten sposób błyskawicznie zareagowała na nasz apel o udział w zbiórce na rzecz polskich dzieci z Solecznik Małych na Litwie. Pani Ewa chciała pierwotnie sprzedać niepotrzebne telefony w lombardzie, ale, jak twierdzi: – tych parę złotych mnie nie zbawi.

– Świdniczanie dostarczyli dotychczas już 10 używanych, ale sprawnych komó­rek. Wszystkie zostały sprawdzo­ne w komisie z telefonami przez jego właścicielką, Annę Łagód, która wymieniła baterie, dołączy­ła brakujące ładowarki i dodała pokrowce. Wszystko za darmo – mówi Anna Broda, organizatorka zbiórki.

Do akcji przyłączyła się młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego, która gro­madzi trwałą żywność. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 7, specja­lizują się natomiast w spieraniu słodyczy. Dary można przynosić również do Miejskiego Ośrodka Kultury, który użyczył swoich po­mieszczeń.

Trwa również akcja zbierania ubrań. Datki pieniężne można przekazywać na konto Stowarzy­szenia Akademia Uśmiechu, które również przyłączyło się do akcji.: PKO BP 38 1020 3176 0000 5802 0256 5075. Prosimy o dopisek: Da­rowizna-Litwa.

Zbiórka zakończy się 29 marca. 1 kwietnia dary trafią już do młodych Polaków w Solecznikach.

Artykuł przeczytano 2380 razy

Last modified: 22 marca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content