Placówka dla najmłodszych mieszkańców gminy może ulokować się w dawnym posterunku policji w Mełgwi.
Władze gminy złożyły 16 października wniosek o dofinansowanie żłobkowej inwestycji z programu Maluch Plus. Urzędnicy chcą zdobyć pieniądze na remont, dostosowanie i wyposażenie pomieszczeń po dawnym posterunku policji.
– Planowaliśmy miejsca dla 12 dzieci, ostatecznie musimy niestety zmniejszyć liczbę miejsc do 10 – informowała wójt Magdalena Wójcik podczas ostatniej Rady Gminy Mełgiew. Dodała: – Mamy nadzieję, że będzie tyle chętnych dzieci. Jak zgłosi się więcej dzieci, to zastanowimy się nad innymi możliwościami.
Urzędnicy są już po pierwszych poprawkach wniosku do programu Maluch Plus. Jeśli gmina zdobędzie dotację, to żłobek zacznie działać od stycznia 2022 roku.
Żłobek będzie przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 miesięcy do 2,5 roku.
(rp)
Artykuł przeczytano 2929 razy
Last modified: 29 października, 2020



