wtorek, 22 września 2020r.

8b najlepsza

Autor: |

Klasa 8b ze Szkoły Podstawowej nr 3 zajęła pierwsze miejsce w ogólnoszkolnym konkursie. „Liga Klas” trwała od listopada 2019 i brali w niej udział podopieczni z klas 5-8. W nagrodę ósmoklasiści otrzymają puchar dyrektora szkoły oraz spotkają się na pożegnalnym ognisku.

Konkurs powstał z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego SP nr 3, opiekunki Katarzyny Terleckiej oraz koordynatorki Renaty Piątkiewicz. Uczniowie byli oceniani, między innymi za: reprezentowanie szkoły, sukcesy w konkursach, wolontariat, pomoc w organizacji imprez i akcji na terenie szkoły. Pod uwagę brano również: zbieranie nakrętek dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, strój okolicznościowy, kulturę jedzenia, wystrój sali, czytelnictwo oraz frekwencję.
– Gdy ruszyła „Liga Klas”, uczniowie nie wiedzieli jeszcze, na czym rywalizacja będzie polegała w praktyce. Zadawali o to bardzo wiele pytań. Na stronie szkoły umieściliśmy regulamin i tabelki, w których sprawiedliwie przyznawaliśmy punkty. Chcieliśmy, żeby zasady były jak najbardziej przejrzyste – mówi Renata Piątkiewicz, koordynatorka konkursu.
Rywalizacja zaostrzała się z miesiąca na miesiąc. Uczniowie śledzili i analizowali wyniki z poszczególnych miesięcy. Podczas przerw z wypiekami na twarzy czytali wywieszone listy. Często było słychać triumfalne okrzyki i przybijanie zwycięskich „piątek”.
– Wychowawcy często opowiadali, jak ich uczniowie starają się znaleźć na wysokiej pozycji. Ale nie tylko to było dla nich ważne. Dzieci czuły satysfakcję, że mogą zbierać nakrętki, aby pomóc chorym rówieśnikom oraz, że ich sukcesy w konkursach i pomoc w organizacji imprez są zauważalne przez innych – dodaje R. Piątkiewicz.
Wyniki rywalizacji podsumowano pod koniec roku szkolnego. W konkursie zwyciężyła klasa 8b (94 pkt.). Druga lokata należy do klasy 7b (93 pkt.), a trzecia do 5b (87 pkt.). Początkowo organizatorzy planowali dofinansować wycieczkę szkolną dla zwycięskiej klasy, jednak z powodu epidemii koronawirusa plany uległy zmianom.
– Uroczyste zakończenie „Ligi Klas” również się nie odbędzie. Przekazaliśmy gratulacje uczniom i ich wychowawczyni Elżbiecie Wolanin. Ogólne wyniki umieściliśmy na stronie internetowej szkoły. Ciężko było również podjąć decyzję o tym, w jaki sposób uczniowie odbiorą nagrodę. Ostatecznie zadecydowaliśmy o przeznaczeniu 500 złotych na imprezę z okazji zakończenia szkoły. Klasa 8b po raz ostatni spotka się w restauracji Lachówka. Zaplanowaliśmy ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji – tłumaczy R. Piątkiewicz.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Jego pomysłodawcy chcą kontynuować rywalizację. Następna edycja miałaby się rozpocząć we wrześniu wraz z nowym rokiem szkolnym 2020/2021.
– Jeden konkurs mamy już za sobą, a wraz z nim zdobyliśmy doświadczenie. Wychowawcy z pewnością mają pomysły jak udoskonalić jego formułę. Jesteśmy pewni, że założone przez nas cele zostały zrealizowane. Chcieliśmy podnieść jakość pracy szkoły, rozbudzić kreatywność wśród młodzieży, zmotywować ją do współpracy i działań na rzecz placówki, a przede wszystkim zintegrować – dodaje R. Piątkowska.

nat

PUNKTACJA
Reprezentowanie szkoły 5b 7 punktów
Sukcesy w konkursach 5b 27 punktów
Wolontariat 8b 17 punktów
Pomoc w organizacji imprez i akcji na terenie szkoły 6c 21 punktów
Zbieranie nakrętek dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie 5a 13 punktów
Strój okolicznościowy 6c, 7b 13 punktów
Kultura jedzenia i wystrój sali 6a , 6d, 7b 7 punktów
Czytelnictwo 5e 13 punktów
Frekwencja 6b, 7d, 8b 8 punktów

Artykuł przeczytano 1404 razy

Last modified: 6 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?