Pierwsze dni lutego to ostatni moment, aby posłuchać i pośpiewać pieśni o Bożym Narodzeniu. Na muzyczne spotkanie z kolędami i pastorałkami zapraszają Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi.
„Kolędowe ostatki” odbędą się 2 lutego, o godz. 19.00, w kościele pw. św. Kingi. Wstęp jest bezpłatny. W niedzielny wieczór usłyszymy najpiękniejsze utwory o Narodzeniu Pańskim w wykonaniu świdnickiego chóru, a także niezwykłych gości.
– Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedział zespół „Młode Podhale”, działający przy Podhalańskiej Państwowej Szkole Zawodowej w Nowym Targu – wyjaśnia Magdalena Celińska, dyrygentka świdnickiego chóru.
Góralska grupa, licząca obecnie około 80 osób, powstała w 2010 roku. Jej kierownikiem był Andrzej Stoch, który do współpracy zaprosił dr Stanisławę Trebunię-Staszel. Od 2012 roku opiekę nad zespołem sprawują Paulina Peciak i Daniel Szewczyk. „Młode Podhale” bierze udział w wielu festiwalach, przeglądach i konkursach. Współpracowało też z zespołem Golec uOrkesta przy wydaniu albumu „Strój górali podhalańskich”.
– Do udziału w naszym spotkaniu, na którym na pewno pojawią się kolędnicy, zachęcamy nie tylko wiernych z parafii pw. św. Kingi. To doskonały czas, by wspólnie radować się i wesoło kolędować – dodaje M. Celińska.
aw, fot. Mariusz Kiryła
Artykuł przeczytano 2634 razy
Last modified: 22 stycznia, 2020



