niedziela, 24 września 2023r.

Dla Anielki

Autor: |

Świdnicki Klub Strzelecki FUN GUN i właściciele strzelnicy MOLON LABE, dzięki uprzejmości i wsparciu czterech kolekcjonerów broni z Lublina i Łodzi, zorganizowali niezwykłą wystawę broni z różnych okresów historycznych. Jednak najważniejszym celem spotkania była zbiórka funduszy dla małej Anielki, która musi przejść szereg skomplikowanych operacji serca.

Zaproszeni na strzelnicę goście mieli okazję obejrzeć pond 50 egzemplarzy broni. Wśród pistoletów, rewolwerów, karabinków, karabinów i pistoletów maszynowych znalazły się, między innymi, 4 egzemplarze legendarnego polskiego pistoletu Vis wz. 35. To właśnie tej konstrukcji dotyczył również krótki wykład jednego z największych w kraju autorytetów w tym zakresie.

Najważniejszym celem wydarzenia była zbiórka funduszy dla 5 -miesięcznej Anielki z Lublina, dla której jedyną szansą na dalsze życie jest szereg skomplikowanych operacji serca. Hojność zaproszonych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W zamian za możliwość oddania kilku strzałów z Visa, karabinka Lee-Enfield czy pistoletu Walther P-38 przekazali na konto Anielki kwotę ponad 2 500,00 zł.

– Na pierwszy zabieg, który będzie mógł się odbyć już w najbliższych tygodniach, potrzeba było aż 150 tys. zł. Udało się je zebrać, również poprzez stronę siepomaga.pl. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć do tego swoją cegiełkę – mówią przedstawiciele strzelnicy i zapowiadają, że to nie ostatnia tego typu akcja: – Jeśli tylko uda się namówić właścicieli niezwykłych eksponatów na kolejne tego typu wydarzenie, to już za kilka miesięcy zaprosimy na nie wszystkich zainteresowanych mieszkańców Świdnika.

ow, fot. Krzysztof Rudzki

Artykuł przeczytano 3212 razy

Last modified: 9 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »