piątek, 23 lutego 2024r.

„5” będzie jeździć częściej

Autor: |

Decyzja już jest. Autobusy z numerem 5 będą częściej kursowały ze Świdnika do Lublina i w odwrotną stronę. Władze miasta wnioskowały o zmiany w rozkładzie jazdy linii do Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Powodem korekty są głosy mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej, którzy prosili o przywrócenie kilku porannych i popołudniowych kursów. Do rozkładu wróci zatem połączenie o godz. 4.45 z Bramy Krakowskiej, dzięki czemu świdniczanie dojadą do domu już o godz. 5.04 (przystanek Nadleśnictwo Świdnik). O godz. 5.37 wyruszy natomiast „5” z Mełgwi, dzięki czemu już o 5.54 będzie na pierwszym przystanku w Świdniku (Kosynierów II).

W przypadku godzin popołudniowych ZTM  chce uruchomić dwa tzw. półkursy z Bramy Krakowskiej do węzła przesiadkowego Dworzec Świdnik Miasto: o godz. 14.02 i 15.02.

– Takie rozwiązanie umożliwi powrót do Świdnika osobom pracującym do godz. 14.00 i 15.00 w rejonie ul. Mełgiewskiej i ul. Metalurgicznej. Po zakończeniu półkursu autobus rozpocząłby obsługę linii nr 55, dzięki czemu pasażerowie dojechaliby w rejon ul. Niepodległości i ul. Racławickiej bez konieczności opuszczania pojazdu – wyjaśnia Sławomir Podsiadły, zastępca dyrektora ds. przewozów ZTM w Lublinie.

Przypominamy, że świdniczanie korzystają z linii nr 5 od 2015 roku. Autobusy o tym numerze startują z Bramy Krakowskiej w Lublinie, przejeżdżają przez najważniejsze ulice Świdnika, Port Lotniczy Lublin Świdnik i Mełgiew. Dokładny rozkład jazdy, również na nadchodzące święta, można znaleźć na stronie MPK Lublin oraz ZTM w Lublinie.

af

Artykuł przeczytano 1128 razy

Last modified: 30 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »