wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Na Adampolu coraz bezpieczniej

Autor: |

Prace na ul. Traugutta właśnie się rozpoczęły. Trwa budowa brakującego odcinka chodnika. Na jezdni pojawią się też specjalne linie, a przy jednym ze skrzyżowań również lustro.

Sześć lat temu ul. Traugutta i Wincentego Pola przeszły metamorfozę. Zniszczone drogi zostały pokryte kostką brukową, pojawiły się przy nich również chodniki, latarnie i kanalizacja. W trakcie przygotowań do inwestycji powstał problem z budową drogi dla pieszych przy niewielkim odcinku ul. Traugutta, u zbiegu z ul. Świerkową. Zaprotestował jeden z mieszkańców i chodnik w tym miejscu nie powstał.
– Nie jest to długi odcinek, natomiast droga jest dosyć ruchliwa i piesi wyraźnie odczuwają brak fragmentu chodnika – tłumaczył Karol Łukasik z Urzędu Miasta.
Po kilku latach uda się dokończyć inwestycję. – Budowa właśnie ruszyła – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Oprócz tego, na wniosek mieszkańców, zostanie zamontowane lustro przy skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego. Mieliśmy sygnały o ograniczonej widoczności w tym miejscu.
Do ratusza dotarła również prośba o zamontowanie na ulicy progów zwalniających. Miejscem wskazywanym jako wyjątkowo niebezpieczne był odcinek pomiędzy ul. Sienkiewicza i al. Wojska Polskiego, znajdujący się w pobliżu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Urzędnicy tłumaczą, że w tym miejscu progu nie mogą usytuować.
– Znajdowałaby się zbyt blisko skrzyżowania i przejścia dla pieszych – dodawał K. Łukasik.
Rolę progów mają przejąć specjalne pasy malowane farbą grubowarstwową. Wjechanie na nie ze zwiększoną prędkością powoduje w samochodzie drgania i charakterystyczny dźwięk.
– Złożyliśmy już do powiatu wniosek o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu. Zatwierdzenie go, umożliwi nam wykonanie pasów – wyjaśnia K. Łukasik.
kal

Artykuł przeczytano 2702 razy

Last modified: 13 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content