środa, 24 kwietnia 2024r.

Wyjątkowy spacer

Autor: |

Na te spotkania zawsze zabierają ze sobą dobry humor, pozytywną energię i portfele, by wspomóc innych. Odpowiadając na zaproszenie Fundacji „Ogrody Kultury Bez Barier” i Miejskiego Ośrodka Kultury, miłośnicy nordic walking stawili się, już po raz piąty w tym roku, na „Marszu dla zdrowia”.

Na parkingu przed kinem „Lot” pojawiło się ponad 20 spacerowiczów z kijkami. Po rozgrzewce, prowadzonej przez instruktor Magdalenę Kielar, ruszyli do Lasu Rejkowizna, gdzie przemierzyli 5-kilometrową trasę. Jej zwieńczeniem jest ognisko integracyjne, z małym co nieco i muzyką na żywo. Podczas dzisiejszego spotkania uczestnicy mogli wspomóc matkę samotnie wychowującą czworo dzieci. Kobieta potrzebuje środków na remont mieszkania. W pomoc zaangażowało się również Centrum Usług Społecznych https://www.facebook.com/CentrumUslugSpolecznychSwidnik/posts/pfbid0oXCDJCdpP7xAUgX4LoayRSmA2fCsAiNAojnmbRQuGmohcEM1QnkVFa4u8BCcTDaNl

– Bardzo lubimy te sobotnie spacery. Zamiast siedzieć w domu, aktywnie spędzamy czas, dobrze się bawimy, bo atmosfera jest zawsze wspaniała. Cieszymy się również, że możemy zrobić coś dla innych, dołożyć skromną cegiełkę dla potrzebujących – podkreślają uczestnicy, wśród których są nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale także goście z Lubartowa i Radzynia Podlaskiego.

Partnerami majowego marszu są: Nadleśnictwo Świdnik, Pegimek, Remondis, PEC, Komitet Pomocy SOS „Solidarność”, Centrum Usług Społecznych, Billennium, ChrisBella. Patronat nad wydarzeniem sprawuje burmistrz Waldemar Jakson.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 992 razy

Last modified: 27 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content